STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 14:25:10
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
-Biblioteka

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji, edukacji czytelniczej i informacyjnej  dla uczniów i nauczycieli. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały, informując o nich i je udostępniając.
       Nasz księgozbiór liczy około 9 tysięcy woluminów. Dużą cześć zajmuje literatura piękna – lektury szkolne, powieści przygodowe, obyczajowe, historyczne. Dysponujemy także księgozbiorem podręcznym, udostępnianym w czytelni. W jego skład wchodzą słowniki, encyklopedie, leksykony, albumy i inne pozycje popularnonaukowe z różnych dziedzin. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość wypożyczenia na krótki lub dłuższy czas podręczników szkolnych.

            Udostępniamy  również  czasopisma takie jak: Świat nauki, Wiedza i Życie, PC World, Victor Gimnazjalista, Geografia w szkole, Matematyka.
        Zbiory w bibliotece szkolnej zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Dostępne są 2 katalogi: alfabetyczny i rzeczowy. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek – sami mogą szukać ulubionych książek.
            Od września 2006 roku w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone w osiem  stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjnymi urządzeniami sieciowymi (drukarka, skaner, kopiarka). Centrum Multimedialne szkoła otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej Europejskiego Funduszu Społecznego. Użytkownicy ICIM mają ponadto możliwość skorzystania z programów multimedialnych takich jak: encyklopedie, słowniki, atlas świata. Szczegółowe informacje i zasady korzystania określa Regulamin ICIM znajdujący się w bibliotece.
            Uczniowie mogą korzystać z bibliografii zawartości czasopism :Victor, Poznaj świat, Voyage, Mówią wieki. Do dyspozycji mają również przydatne szczególnie trzecioklasistom przykładowe testy egzaminacyjne -  od tego roku także języki obce (język angielski  i niemiecki).

            Tradycją naszej biblioteki stały się comiesięczne konkursy literackie. Gimnazjaliści  w interesujący  sposób mogą sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę.
            Naszą dumą jest galeria prac uczniów, w której najlepsi z najlepszych prezentują swoją twórczość.
 Oprócz funkcji informacyjnej biblioteka służy uczniom jako sala relaksacyjna podczas przerw. Odkąd pojawiła się „pomarańczowa kanapa”, która nieodłącznie kojarzy się z naszą biblioteką, jest to jedno z najbardziej ulubionych miejsc w naszej szkole.

            Jaka jest nasza biblioteka? Najtrafniej opisał ją jeden z absolwentów:
        „Biblioteka szkolna jest niesamowitym miejscem, gdzie uczniowie mogą poczytać, wypożyczyć książkę, przygotować się do lekcji, ale także wyżalić, pośmiać się, odpocząć. Atmosfera panująca tu jest doprawdy wyjątkowa. Można stwierdzić, że szkolna biblioteka jest przystanią, gdzie gimnazjaliści jak okręty przypływają by nabrać sił”.

 

"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3042934 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018