STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 15:24:15
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
Patron w szkole


16 października 2002 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia SZARYCH SZEREGÓW
Szare Szeregi - to tajne harcerstwo w okresie okupacji hitlerowskiej. To bezprecedensowy przypadek bohaterstwa młodych ludzi, którzy mieli odwagę w sposób otwarty przeciwstawić się okupantowi. Najbardziej znana Polakom jest tragiczna karta Powstania Warszawskiego. Ten heroiczny zryw młodych Warszawiaków jest dzisiaj przykładem miłości do Ojczyzny. Jednak przez wiele lat po wojnie prawda tamtych dni była wymazywana ze świadomości Polaków, a los bohaterów często tragiczny. Nie można jednak sprowadzać działalności bliźniemu na terenie całej Polski.
Nasza szkoła współpracuje z Lubelskim Oddziałem Stowarzyszenia Szarych Szeregów. Ci Państwo są naszymi częstymi gośćmi .To wyjątkowa sytuacja, że młodzież ma możliwość poznać Patrona osobiście.
Członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów ufundowali sztandar naszej szkoły.
Najlepsi uczniowie otrzymują od nich wyróżnienie "Primus Inter Pares", a najlepszy absolwent statuetkę "Małego Powstańca".
Na wniosek Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przyznał naszej szkole MEDAL "PRO MEMORIA". Członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów nigdy nie odmawiają udziału w ważnych wydarzeniach naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi przyjaciele poświęcają swój czas, by podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami podczas spotkań i wieczornic organizowanych w szkole.Tak wiele okazanej życzliwości zobowiązuje. W szkole znajduje się kącik Patrona, gdzie zawsze stoją świeże kwiaty w dowód naszej pamięci. W hołdzie harcerzom Szarych Szeregów poległym w czasie II wojny Światowej składamy 1 listopada każdego roku kwiaty na grobach komendantów.
Wymieniamy o roku życzenia świąteczne. Kartki przygotowują własnoręcznie uczniowie naszej szkoły. 27 września jest Dniem Patrona w naszej szkole. Co roku jest to szczególna uroczystość przeżywana przez całą społeczność szkolną.
Nasz Patron

"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3043024 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018