STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 14:28:48
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
Wolontariat-Aktualności
Rok szkolny 2017/2018

Kiermasz Bożonarodzeniowy

    W dniach 6 i 8 grudnia w naszej szkole odbyło się coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wolontariusze z naszego szkolnego Klubu, przygotowali ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki świąteczne. Wiele z nich zostało sprzedanych podczas pierwszego dnia kiermaszu, przychodzącym na wywiadówki rodzicom. Niektóre spodobały się nauczycielom, pracownikom obsługi ora uczniom. Wspólnym wysiłkiem udało się uzbierać prawie 340 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na przygotowanie paczki świątecznej dla potrzebującej pomocy rodzinie z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ozdób i przeprowadzenie kiermaszu.Akcja „Mikołaj o tobie nie zapomni”

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Mikołaj o Tobie nie zapomni”. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać dość pokaźną ilość darów: słodyczy, zabawek i artykułów papierniczych, które zostały przekazane Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Józefa. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Młodzieżowej będą mogły cieszyć się paczkami mikołajkowymi przygotowanymi z darów zebranych podczas akcji.
Szczególne podziękowania składamy:
klasie IIIC z wychowawcą p. Małgosią Plesz oraz Patrycji Babut i Wojtkowi Masalskiemu,
klasie IIIE z wychowawcą p. Katarzyną Borowską oraz p. Dorocie Anders – Duda,
klasie IIC z wychowawcą p. Agnieszką Jarosz,
klasie IID z wychowawcą p. Małgosią Gotner – Lis,
klasie IIE z wychowawcą p. Hanną Małyszek,
oraz p. Ani Kowal.
Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce.Kraśnicka Gala Wolontariatu

    1 grudnia, z okazji Światowego Dnia Wolontariusza, uczniowie z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocne Dłonie” uczestniczyli w Kraśnickiej Gali Wolontariatu. Jest to coroczna, powiatowa impreza promująca pracę wolontariuszy. W tym roku część oficjalna skupiona była na docenieniu pracy szkolnego wolontariatu. Wszystkie działające w szkołach kluby, zostały nagrodzone podziękowaniami i słodkim upominkiem wręczonym przez wicestarostę kraśnickiego pana Mariusza Sochę.
Po części oficjalnej, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Grzegorzem „Ornette” Stępniem, jednym z założycieli zespołu Oddział Zamknięty.Pomoc dla Michała

    Nasze gimnazjum włączyło się w akcję pomocy dla Michała Szota – dwunastoletniego Kraśniczanina, chorego na raka pnia mózgu.
Wspólnymi siłami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza udało się zebrać 761 zł.
Kwotę tę uzyskaliśmy dzięki akcji „Promyki nadziei dla Michała”, która polegała na zbiórce pieniędzy i wypisywaniu życzeń szybkiego powrotu do zdrowia na promykach słońca. Znaczną część pieniędzy udało się uzyskać dzięki współpracy szkolnego wolontariatu z łódzką fundacją „Dziewczynka z Zapałkami”. Plakat z życzeniami i pieniądze zostaną przekazane rodzinie Michała.

Rok szkolny 2016/2017

Góra Grosza

    Zakończyliśmy ogólnopolską akcję „Góra Grosza”, która polega na zbiórce monet. Pieniądze zebrane podczas zbiórki są przeznaczone na potrzeby Towarzystwa „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom z rodzin zastępczych.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocne Dłonie”


Kiermasz Bożonarodzeniowy

    W dniach 5-6 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Ozdoby świąteczne zostały przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum, głównie przez wolontariuszy, ale też osoby nie związane z wolontariatem, które zechciały wesprzeć tę akcję swoim talentem.
W tym roku udało się zebrać imponującą kwotę 514 zł 50 gr. Pieniądze zostały przekazane na przygotowanie świątecznej paczki dla rodziny uczennicy z naszej szkoły, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Wszystkim osobom, które wsparły akcję, serdecznie dziękujemy.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocne Dłonie”


Wolonariusze w SP5

    Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocne Dłonie” wraz z opiekunem p. Małgorzatą Gotner-Lis w dniu 5 grudnia odwiedzili klasę III C w Szkole Podstawowej nr 5.
Jakub Szpyra zapoznał młodszych kolegów z pracą wolontariuszy. Angelika Ciepła, Inga Łukomska i Zuzanna Gorczyca przeprowadziły zabawy rozwijające kreatywność. Na zakończenie wolontariusze obdarowali dzieci miłymi upominkami.

FOTORELACJA

Światowy Dzień Wolontariusza

    5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji chciałybyśmy uścisnąć wszystkie pomocne dłonie i serdecznie podziękować wolontariuszom działającym w naszym Szkolnym Wolontariacie.
    Życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocne Dłonie”


„Mikołaj o tobie nie zapomni”

    2 grudnia zakończyliśmy akcję „Mikołaj o tobie nie zapomni”. Zebrane dary: artykuły papiernicze, zabawki i słodycze zostały przekazane Akademii Młodzieżowej w Kraśniku, która przygotuje paczki mikołajkowe dla swoich podopiecznych.
Wszystkim uczniom, wychowawcom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocne Dłonie”


Gala Wolontariatu

    1 grudnia uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocne Dłonie” wraz z opiekunami p. Małgorzatą Gotner-Lis i p. Katarzyną Borowską wzięli udział w Gali Wolontariatu – miejskiej imprezie podsumowującej pracę wolontariuszy w minionym roku.
    Nasi wolontariusze oraz p. Katarzyna Borowska otrzymali podziękowania za udział w konkursie „Barwy Wolontariatu” oraz drobne upominki. Galę uświetnił występ zespołu Lorein, a całą imprezę zakończył słodki poczęstunek dla uczestników gali.


Wolontariusze w SP6

    22 listopada uczniowie naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza – Zuzia Gorczyca, Angelika Ciepła i Kuba Szpyra – przeprowadzili zajęcia propagujące ideę wolontariatu w klasie II C Szkoły Podstawowej nr 6.
    Dzieci dowiedziały się kim jest wolontariusz, jakie cechy powinien posiadać i w jakich miejscach może pracować. Wolontariusze zorganizowali również ćwiczenia rozwijające kreatywność. Dzieciaki świetnie się bawiły budując wieżę z papierowych kubków czy kończąc malowanie obrazu słynnego malarza.
Wolontariusze dla przedszkolaków

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczą w przedsięwzięciu organizowanym we współpracy z miejskim Przedszkolem nr 1 w Kraśniku. Polega ono na cyklicznych spotkaniach uczniów naszej szkoły z przedszkolakami, podczas których wolontariusze czytają lub prezentują w formie krótkich przedstawień ulubione przez maluchów bajki lub wiersze. Dotychczas odbyły się trzy takie spotkania, a kolejne jest planowane na koniec lutego.

Szlaki przecierała grupa z klasy III F w składzie: Kamila Bylewska, Basia Bryła, Kinga Nagórna, Iza Rząd i Magda Szybińska. 15 października dziewczyny przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku.

Drugie przedstawienie: Rzepka miało miejsce 13 grudnia a brali w nim udział Ola Gorczyca, Dorota Czychryńska i Kamil Resztak z klasy III C.

Tuż przed świętami 19 grudnia po raz kolejny grupa z klasy III F przedstawiła dzieciakom Opowieść Wigilijną.

Za każdym razem przedszkolaki przyjmowały wolontariuszy z dużym zaciekawieniem i zadowoleniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zadaniach. Ich entuzjazm jest dla nas motorem napędowym do przygotowywania kolejnych przedstawień.Gala Wolontariatu

21 listopada w Centrum Kultury i Promocji odbyła się coroczna Gala Wolontariatu. W tej prestiżowej na arenie Kraśnickich wydarzeń imprezie, aktywny udział brali wolontariusze naszego szkolnego Klubu.

Paweł Stepień nie po raz pierwszy potwierdził swój talent konferansjerski prowadząc całą imprezę. Niezawodne kowbojki z klasy III F Magda Szybińska, Kamila Bylewska, Iza Rząd oraz Ania Pokora pokazały swój układ. Te same dziewczyny w składzie uzupełnionym o Basię Bryłę zaprezentowały żonglerkę chustami.
Niesamowity pokaz cyrkowych sztuczek z „power stickami” przedstawił Przemek Kowal. A Kacper Czarnota dał się poznać jako artysta precyzyjnie kręcący talerzami. Gości zabawiał klaun. W tej roli wystąpił Oskar Surdacki.

Podczas Gali zostały wręczone statuetki i dyplomy w kilku kategoriach, między innymi: Wolontariusza Roku, Przyjaciela Wolontariuszy czy Firmy Przyjaznej Wolontariuszom.
Całą Galę uświetnił występ młodych tancerek z Zespołu Baletowego Centrum Wolontariatu w Kraśniku oraz gościnnie soliści Teatru Tańca i Baletu Anny Żmigrodzkiej Ruppel z Lublina. Na koniec zagrał zespół Pawkin, który otrzymał tytuł Artysty Przyjaznego Wolontariuszom.
Światowy Dzień Wolontariusza

W Kraśniku w dniu 3.12.2010r. w sali kinowej CKiP o godzinie 17 odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. Podsumowanie pracy wolontariackiej trzech powiatów: opolskiego, janowskiego i kraśnickiego. Z około czterdziestu wolontariuszy wybrano 4, którzy otrzymali statuetki. Wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum Nr 1: Karolina Głusiec kl.3g, Magdalena Madejczyk kl.2a i Sylwia Woś kl.2a otrzymały wyróżnienie w postaci podziękowania za całoroczną pracę. Atrakcją wieczoru był koncert Pauliny Lendy z zespołem. Gratulujemy uczennicom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „ Pomocne dłonie” za wyróżnienie.

Na całym świecie 5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Jest to moment, w którym podsumowuje się pracę wolontariuszy przez miniony rok. Przybliżenie sylwetek wolontariuszy pozwala przyjrzeć się twarzom ludzi, którzy potrzebującym niosą nadzieję każdego dnia. W ten dzień płyną strumieniami podziękowania za cały rok pracy wolontariuszy.

„Młodzież w działaniu.” W ramach tego projektu są organizowane również warsztaty dla młodzieży, rozwijające ich umiejętności w pracy. W dniach 17.10. 2010r. , 24.10.2010r. –warsztaty cyrkowe.„Podziel się posiłkiem”

W dniach 24-25 września 2010 roku została zorganizowana zbiórka darów na terenie kraśnickich supermarketów w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. W akcję czynnie włączyło się dziesięciu naszych wolontariuszy, którzy z pełnym zaangażowaniem nakłaniali mieszkańców Kraśnika do kupna choćby jednego produktu spożywczego więcej. Udało się! Akcja osiągnęła sukces. W ciągu dwóch dni zebrano ponad 240 kg żywności, która zostanie przeznaczona dla najuboższych rodzin z naszego miasta.

"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3042940 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018