STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEGrudzień 09 2018 20:07:21
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest niedziela 9 Grudnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta
 
FINAŁ III EDYCJI MOWOS JUŻ ZA NAMI

    10 maja poznaliśmy Finalistów i Laureatów 3. edycji Młodzieżowej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Czaplicki z kl. IIID uzyskując tytuł Laureata.
Eliminacje centralne odbyły sie w gmachu SGH w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Najwyższej Izby Kontroli. Ostatecznie przystąpiło do nich 47 zawodników, z których 25 na podstawie wyników uzyskanych z testu wiedzy zakwalifikowało się do 2. etapu zmagań, czyli prezentacji przed Komisją Centralną
Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz jego Opiekunowi merytorycznemu!

DZIEŃ DZIECKA 2018 NA SPORTOWO

     Jak co roku Dzień Dziecka uczciliśmy w naszej szkole na sportowo.
30.05.2018r, po dwóch godzinach lekcyjnych, wszyscy którzy chcieli się nami bawić spotkali się na boiskach sportowych naszej szkoły.

LEKCJA HISTORII W TERENIE

    25 maja 2018 dwóch uczniów klasy III D z gimnazjum wybrało się z krajoznawcami powiatu kraśnickiego na lekcję w terenie w obszary gdzie odbyła się Bitwa Warszawska. Niestety w Sulejówku nie mieliśmy szczęścia Muzeum J. Pisudskiego Willa „Milusin” jest w remoncie i mogliśmy go obejrzeć tylko z zewnątrz. W Ossowie byliśmy w Parku Kultury – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 zwiedziliśmy Muzeum – pawilon ekspozycyjny im. T. Rozwadowskiego z filmem o Bitwie Warszawskiej, pomnik majora ks. Ignacego Skorupka, cmentarz poległych, kaplica MB Zwycięskiej z obrazem Jerzego Kossaka „Cud nad Wisłą”, przy wejściu na cmentarz pomnik głaz – gen. Józefa Hallera, aleja dębów i pomniki poległych w katastrofie smoleńskiej. Następnie w Wołominie odwiedziliśmy „Dom nad łąkami” Muzeum geografa Wacława Nałkowskiego, gdzie pani przewodnik pięknie opowiadała nam o rodzinie Nałkowskich i jej działalności. W Radzyminie mieście „cudu” na cmentarzu oddaliśmy hołd walczącym szczególnie porucznikowi Stefanowi Pogonowskiemu, którego wyczyn przyczynił się do zwycięstwa nad bolszewikami. W czasie wyjazdu uczniowie sprawdzali swoje siły będąc przewodnikami na trasie a na zakończenie wszyscy pisali krzyżówkę. Gratuluję wszystkim uczniom.

Elżbieta Rudzińska

FOTORELACJA

KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH ROZSTRZYGNIĘTY

    Zespół nauczycieli języka niemieckiego z radością informuje, iż laureatami konkursu wiedzy o Niemczech zostali:
I miejsce – Katarzyna Jadach z klasy IIID z wynikiem 95%
II miejsce – Jakub Kuś z klasy IIIC z wynikiem 85%
III miejsce – Jakub Rant z klasy IIIE z wynikiem 80%
Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w bibliotece dnia 28 maja 2018 roku w obecności Pani Dyrektor Agnieszki Jarosz.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za rzetelne przygotowanie się oraz wysoki poziom prezentowanej wiedzy.

Organizatorzy: Małgorzata Strąk, Anna Goleń

DZIEŃ Z PCK

    W dniu 25 maja 2018 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia PCK. Warsztaty odbyły się na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej i uczestniczyło w nich 27 uczniów. Na nasze spotkanie przybyła Pani Kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku – Iwona Włodarczyk.
Podczas pierwszej części uczniowie mieli do rozwiązania quiz, który składał się z czterech części: dotyczącej wiedzy o PCK, pierwszej pomocy przedmedycznej, zdrowego stylu życia oraz segregowania śmieci. Quiz poprowadziły: Oliwia i Wiktoria z klasy IIE. Po jego zakończeniu odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia dla młodzieży przygotowały i przeprowadziły uczennice, które w tym roku szkolnym przeszły 18-godzinne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej zakończone egzaminem: Daria, Paulina, Nina i Karolina.
W imieniu Szkolnego Koła PCK bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za przybycie, aktywny udział i wspólną zabawę
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik

FOTORELACJA

EUROWEEK 2018

    W dniach 27.04 – 1.05 piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach językowych w Międzylesiu w Kotlinie Kłodzkiej. Przez pięć dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z Urugwaju, Indonezji, Meksyku, Kolumbii. Wyjazd dla uczniów zorganizowały Panie: Katarzyna Borowska i Joanna Mazik. Po przyjeździe uczniowie wzięli udział w ewaluacji wyjazdu.
Uczniowie podkreślali, że bardzo cenne dla nich było to, że mogli poznać osoby z innych kultur i doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i interpersonalne w przyjaznej atmosferze.
Chciałabym podkreślić, iż uczniowie naszej szkoły otrzymali liczne pochwały od wolontariuszy za swoją aktywną postawę, umiejętności językowe i zaangażowanie.
A poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu.

Joanna Mazik

FOTORELACJA

SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2018

    Sebastian Mikusek z klasy IIC Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
    Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
    Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie oraz wiedza z zakresu matematyki. Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Marcinkowska

I TURNIEJ SZACHOWY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

    19 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku, odbył się I Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka, w którym wzięli udział nasi uczniowie.
    Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Wśród najlepszych zawodników w kategorii klasy gimnazjalne znaleźli się: Dominik Mazur, który zajął II miejsce oraz Krzysztof Kijewski – zdobywca IV miejsca. Gratulujemy!

Anna Niewiadomska

POECI SĄ WŚRÓD NAS

    Poeci są wśród nas, co udowadnia Jakub Szpyra – uczeń klasy IIIC. Jego talent, po raz kolejny został doceniony przez jury konkursów ogólnopolskich.
    W IX Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czas szkoły, czas dojrzewania”, Jakub otrzymał wyróżnienie. Na konkurs przysłano 221 prac z 51 miejscowości.
    W XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Okno” jury po zapoznaniu się z 347 zestawami prac, postanowiło uhonorować Jakuba za zestaw utworów wyróżnieniem.

Anna Niewiadomska

KONKURS HISTORYCZNY „Z KART HISTORII KRAŚNIKA” PODSUMOWANY

    W piątek 18 maja w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku nastąpił finał III edycji miejskiego konkursu historycznego „Z kart historii Kraśnika” pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.
    W konkursie wzięło udział 42 uczniów z Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Społecznego Gimnazjum w Kraśniku, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Kraśniku.
    Raz w miesiącu w Internecie od listopada 2017 roku do marca 2018 roku ukazywały się pytania dotyczące historii miasta i jego okolic. Dodatkowe pytanie przygotowała Dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie – Oddział w Kraśniku pani Aneta Kowalczyk.
    Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk wraz z Dyrektor MBP Ewą Kapustą wręczyli laureatom nagrody i dyplomy, wśród których znaleźli się nasi uczniowie: Filip Małyszek IIIC i Jakub Czaplicki IIID.
    Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk pogratulował laureatom i uczestnikom wiedzy, zaangażowania oraz zachęcał do odkrywania historii miasta.
    Organizatorzy przygotowali fragmenty tekstów źródłowych nawiązujące do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości – Kraśnickie Drogi do Niepodległości, które zostały odczytane przez uczniów PG nr 1 Olgę Nitkiewicz i Tymoteusza Plizgę. Spotkanie uatrakcyjnił występ artystyczny uczennicy Jagody Beksiak.
    Organizatorami konkursu byli: Archiwum Państwowe w Lublinie – Odział w Kraśniku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Bractwo Księdza Stanisława Zielińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku, Biblioteka Szkolna Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

Strona 4 z 93 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2795976 Unikalnych wizyt

ZG © 2014