STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Styczeń 17 2018 21:07:16
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Stycznia 2018.
Imieniny obchodzą;: Marian, Roœcisław, Antoni, Jan, Henryk
 
I MIEJSCE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    Reprezentacje naszej szkoły zarówno dziewcząt jak i chłopców, 28.09.2017 r. zajęły I miejsca na podium w Powiatowych Igrzyskach Szkolnych, startując w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Hart ducha i to, że reprezentują Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów, doprowadziło do ich zwycięstwa. Awans do REJONU!!! Pozdrawiamy.
Do dobrego startu drużyny przygotowały: Wiesława Pomykalska – chłopcy oraz Danuta Mazurek – dziewczęta.

FOTORELACJA

NASZI UCZNOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W STRZELANIU Z BRONI SPORTOWEJ

    Wielki sukces zanotowało trzech uczniów kraśnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1 zajmujących się strzelectwem sportowym.
Paweł Węgliński, Krystian Krysa i Michał Nastarowicz wywalczyli tytuł mistrzów województwa w strzelaniu z broni sportowej kulowej.

DZIEŃ PATRONA W BIBLIOTECE

    Tradycyjnie, we wrześniu, biblioteka włącza się w obchody Święta Dnia Patrona przygotowując różnorodne działania.
    W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Szarych Szeregach w konkursie Bohaterowie spod znaku lilijki, zapoznali się z literaturą dostępną w księgozbiorze bibliotecznym oglądając wystawę Trzeba nam umierać, by Polska umiała znów żyć…, na której znalazły się również książki wraz z autografami przekazane przez premier Beatę Szydło, Agatę Młynarską, Kamila Stocha i Zbigniewa Bońka.
    W Galerii Bibliotecznej przedstawione zostały fotografie – Wojenne zniszczenia Lublina, ukazujące ogrom zniszczeń z 1939 roku.
    27 września na długiej przerwie nastąpiło podsumowanie konkursu. Pani wicedyrektor Agnieszka Jarosz wyłoniła zwycięzców, którymi zostali: Patryk Kasperski IIB, Filip Małyszek IIIC, Klaudia Misiurek IIIE, Jakub Rant IIIE, Filip Sułek IIIE. Nagrodzeni otrzymali ocenę celującą z historii.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska, Agnieszka Skrok

POKAZY FIZYCZNE

    18 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach fizycznych organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech części ukazujących doświadczenia z takich zagadnień jak:
• Elektrostatyka
• Mechanika
• Akustyka
• Radioaktywność
Wykonywane doświadczenia bardzo podobały się uczniom i kilkoro z nich aktywnie uczestniczyło w ich prezentacji.
Organizatorem wyjazdu na pokazy był nauczyciel fizyki p. Tadeusz Dąbek oraz p. Anna Wróblewska i p. Grzegorz Mazurek.


NARODOWE CZYTANIE

    W piątek 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 1 odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. W tym kraśnickim przedsięwzięciu wzięło udział wielu znamienitych gości. Nie zabrakło również akcentu z Publicznego Gimnazjum nr 1. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z przydzielonymi rolami, które odtworzyli: Dawid Cieślik kl. II C – Kasper, Tymoteusz Plizga kl. IIIA – Kuba, Jakub Szpyra kl. IIIC – Staszek.
    Zwieńczeniem uroczystości była biesiada przy weselnym stole, podczas której podziwiano charakteryzację Panny Młodej i Chochoła. Warto było zapoznać się z ciekawą wystawą dotyczącą patrona – Stanisława Wyspiańskiego w klimatycznej, wiejskiej scenografii.

Dorota Anders-Duda

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    4 września w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. „Szarych Szeregów” odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie powrócili do szkoły po dwumiesięcznej przerwie wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania i przygody. Spotkanie to było wyjątkowe, gdyż tego dnia byliśmy gospodarzami Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przyjąć tak znakomitych gości. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki p. Jarosław Stawiarski, Burmistrz Miasta Kraśnik p. Mirosław Włodarczyk, Szef Projektu S.O.S. p. Waldemar Wspaniały, Szef Szkolenia S.O.S. p. Zbigniew Krzyżanowski, Szef Biura Projektu S.O.S. p. Olga Parzykowska, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej p. Jacek Kasprzyk, Prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej p. Krzysztof Iwańczuk, Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kraśnik p. Witold Bober, koordynatorzy regionalni, wojewódzcy i trenerzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Prezes Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów p. Zdzisław Łoziński oraz kadra pedagogiczna.
    To już pięć lat funkcjonowania S.O.S. w naszej szkole. Ten ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma on na celu przede wszystkim upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki – mówiła Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Siewierska-Lodowska.
Po oficjalnej ceremonii odbył się występ dziewcząt z naszej szkoły, przygotowanych przez p. Wiesławę Pomykalską, które zaprezentowały układ gimnastyczny. Następnie obejrzeliśmy film o działaniu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego oraz trening umiejętności siatkarskich naszych wychowanków.
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak zacnej i historycznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Koordynatorzy: Mieczysław Biernacki, Sylwia Kwietniewska

FOTORELACJA

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 CZAS ZACZĄĆ...NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 CZAS ZACZĄĆ...
NASI PŁYWACY NA MEDAL - MP W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM

     Wakacje to oczywiście czas wypoczynku i zabaw. Dla niektórych naszych uczniów zajmujących się sportem, to także przygotowania i starty w zawodach sportowych. Między innymi takie wakacje mieli nasi uczniowie trenujący pływanie. Przez miesiąc przygotowywali się do występu w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Dnia 26-27.07.2017r. na jeziorze Ukiel w Olsztynie wystartowali w wyścigach sztafetowych i indywidualnych. Tym razem medale wywalczyły zespoły sztafetowe 3x2500 m. Klubowe składy UKP Fala Kraśnik wywalczyły 2 medale: złoto w kategorii juniorów 14-letnich (w składzie sztafety wystąpił Patryk Kasperski z klasy IIb) oraz brąz w kategorii juniorów 15-16 lat ( w składzie Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński oboje z klasy IIIg).
Wysokie pozycje zajęli nasi uczniowie w startach indywidualnych. Wśród juniorów 14-letnich na dystansie 2500m dziewcząt IV miejsce wywalczyła Aleksandra Kurzyna z klasy IIb, a wśród chłopców V był Patryk Kasperski z klasy IIb, a VI Piotr Borsuk również z klasy IIB.
W kategorii juniorów 15-16 lat V miejsce zajęła Zofia Szewczyk z klasy IIIg, VII miejsce Artur Siekaczyński z klasy IIIg , a Filip Bożek był XIII ( klasa IIIg).
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

FOTORELACJA

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

     23 czerwca o godzinie 9.30 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość w szkole poprzedziła msza św., która odbyła się w parafii św. Józefa o godz. 8.30, w intencji uczniów i nauczycieli szkół.
Po mszy, społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w hali sportowej aby podsumować miniony rok. Wręczone zostały dyplomy dla najlepszego ucznia w każdej klasie, przygotowane przez Lubelski Zarząd Szarych Szeregów. Wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za sukcesy w konkursach, zawodach sportowych i za działalność na rzecz szkoły. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w klasach, a później na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

FOTORELACJA

GALA GIMNAZJUSZY 2017

    Dnia 21 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich połączone z Galą Gimnazjuszy oraz wręczeniem statuetki Primus Inter Pares. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. pan Zdzisław Łoziński – Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, pan burmistrz – Mirosław Włodarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Przerwa, wychowawcy, rodzice i nauczyciele.
    Podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wręczyła również Listy Gratulacyjne Rodzicom, świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie odnoszący sukcesy w nauce. Nagrodzeni zastali także laureaci konkursów przedmiotowych i sportowcy.

Strona 4 z 86 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2476448 Unikalnych wizyt

ZG © 2014