STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEMaj 27 2019 15:05:01
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest poniedziałek 27 Maja 2019.
Imieniny obchodzą;: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
 
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     4 października 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku głosowali na swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie z największą liczbą głosów stanowić będą Radę Samorządu:
Aleksandra Kosz – przewodnicząca SU
Dawid Nakonieczny – zastępca przewodniczącej SU
Wiktoria Kochańska - sekretarz SU
Bernard Kutyła - skarbnik SU
Pozostali kandydaci będą działać w Sekcjach Samorządu. Społeczność Gimnazjum wybrała również Rzecznika Praw Ucznia; z ramienia nauczycieli został nim pan Tadeusz Dąbek, z ramienia uczniów – Weronika Dziadura z kl.3a.

Opiekun SU Aneta Tworek

WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA LOK W STRZELECTWIE SPORTOWYM

     W dniu 20.09.2018r w Bychawie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju Młodzików i Juniorów w Strzelectwie Sportowym z Broni Kulowej. Drużyna z Gimnazjum Nr1 im "Szarych Szeregów" z Kraśnika w składzie: Nastarowicz Michał, Węgliński Paweł ,Krysa Krystian ,Kasprzak Jakub wystartowała w trzech konkurencjach pistolet margolin kal.5,6mm ,karabin sportowy kbks kal.5,6mm i dwubój obronny.
Nastarowicz Michał wywalczył pistolet miejsce: I , karabin sportowy miejsce I ,dwubój obronny miejsce I,
Węgliński Paweł wywalczył karabin sportowy miejsce II , dwubój obronny miejsce III ,
Krysa Krystian wywalczył karabin sportowy miejsce III ,
Kasprzak Jakub wywalczył pistolet miejsce III, dwubój obronny miejsce II , a cała drużyna zdobyła PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO za zajęcie I miejsca w kat. szkół gimnazjalnych w Wojewódzkich Mistrzostwach LOK Młodzików i Juniorów z broni kulowej Bychawa 20.09.2018r. Szkolnej drużynie z Publicznego Gimnazjum nr 1 życzę dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym - Żejma Krzysztof.

SPACER PO ZDROWIE -X.2018

     Uczennice klasy 3E: Wiktoria Burdon, Oliwia Kuś i Daria Opoka w dniu 29 września 2018r. wzięły udział w wydarzeniu pod hasłem „Spacer po zdrowie”, które miało miejsce w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku. W/w uczennice przeprowadziły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowały jak udzielić pomocy w przypadku wystąpienia u poszkodowanego ataku serca, zadławienia się, złamania kończyny górnej, oparzenia, rany ciętej ręki, omdlenia, utraty przytomności, pojawienia się ciała obcego w kończynie górnej. Przedstawiły również jakie czynności należy wykonać przy zauważeniu poszkodowanego na ulicy, co to jest RKO oraz pozycję boczną ustaloną. W pokazie również wzięli udział członkowie Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Nr1 w Kraśniku. Na zakończenie Wiktoria, Daria i Oliwia otrzymały podziękowanie od Pani Iwony Włodarczyk - Kierownika Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Joanna Mazik

FOTORELACJA

PODSUMOWANIE SPORTOWEJ RYWALIZACJI SZKOLNEJ NA POZIOMIE POWIATU I MIASTA 2017/2018

    Niedawno rozpoczął się sportowy sezon rywalizacji szkolnej 2018/2019 (tenis stołowy, sztafetowe biegi przełajowe,strzelectwo). Ale początek października, to również czas podsumowań rywalizacji sezonu 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że już kolejny raz z rzędu Publiczne Gimnazjum Nr1 w Kraśniku zwyciężyło w klasyfikacji szkół na poziomie miasta i powiatu kraśnickiego. W obu przypadkach dość znacznie pokonaliśmy koleżanki i kolegów z Publicznego Gimnazjum Nr2 w Kraśniku.

DZIEŃ PATRONA

    29 września 2018 r. obchodziliśmy Dzień Patrona – Szarych Szeregów. Wydarzenie to, jest dla naszej społeczności szczególne. Możemy bowiem wyrazić hołd harcerzom Szarych Szeregów i pokazać jak dumni jesteśmy z faktu, że nosimy takie zaszczytne imię.
Trzecie klasy na lekcjach języka polskiego lub w bibliotece szkolnej, czytały fragmenty wspomnień min. Pani Wandy Łazowskiej, Pana Jana Niedzieli oraz Pana Janusza Matusewicza.
W bibliotece również uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę książek i dokumentów o Szarych Szeregach. Nasi uczniowie przygotowali także kartki z życzeniami, które wysłali jako wyraz naszej pamięci Bohaterom.
W Miejskiej Bibliotece Publiczej w Kraśniku, Filia nr 1, można zobaczyć wystawę pt. „Świadczą życiem i słowem” , która przedstawia spotkania uczniów i nauczycieli Gimnazjum z Przedstawicielami Szarych Szeregów.


Podziękowania dla nauczycieli, którzy włączyli się w organizację Dnia Patrona: A. Jarosz, M. Flis-Gołębiowska, A. Mazur - Boryca, M. Fendrykowska, M. Gotner-Lis, A. Skrok.

SPACER PO ZDROWIE

     Szkolne Koło PCK zaprasza wszystkich uczniów i pracowników szkoły w sobotę 29 września do Parku Jana Pawła II na SPACER PO ZDROWIE. Osoby zainteresowane tym wydarzeniem zachęcam do zarejestrowania się na stronie: PERLA WELLNESS Od godziny 10.00 będą wydawane pakiety startowe, od 10.30 rozpoczną się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez uczennice z naszej szkoły. O godzinie 11.30 będzie przeprowadzona rozgrzewka przed spacerem a o 12.30 zakończenie imprezy.
W imieniu Szkolnego Koła PCK zapraszam na wspólny spacer!

Joanna Mazik

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor Agnieszka Jarosz powitała uczniów klas III, wychowawców i wszystkich nauczycieli. W swoim przemówieniu życzyła uczniom jak najlepszych wyników w nauce, nauczycielom wytrwałości i sukcesów, administracji cierpliwości. Uroczystość prowadzili uczniowie: Julia Kremlaś i Dawid Nakonieczny.

FOTORELACJA

2018/2019NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 CZAS ZACZĄĆ...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    22 czerwca o godzinie 10.15 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość w szkole poprzedziła msza św., która odbyła się w parafii św. Józefa o godz. 9.00, w intencji uczniów i nauczycieli szkół.
    Po mszy, społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w hali sportowej, aby podsumować miniony rok. Wręczone zostały dyplomy dla najlepszego ucznia w każdej klasie, przygotowane przez Lubelski Zarząd Szarych Szeregów. Wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za sukcesy w konkursach, zawodach sportowych i za działalność na rzecz szkoły. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w klasach, a później na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

Koordynator: Waldemar Wieczorek

FOTORELACJA

GALA GIMNAZJUSZY 2018

    Dnia 20 czerwca 2018 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich połączone z Galą Gimnazjuszy oraz wręczeniem statuetki Primus Inter Pares. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. pan Zdzisław Łoziński – Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, pan burmistrz – Mirosław Włodarczyk, pani prof. Wanda Brzyska, druh Leszek Guz, druh Lucjan Kalinowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Przerwa, wychowawcy, rodzice i nauczyciele.
    Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IIIC: Maria Kowalska i Jakub Kuś. Pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom, a uczniowie odnoszący sukcesy w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursów przedmiotowych i sportowcy.

Strona 4 z 95 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2978191 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018