STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEWrzesień 19 2018 14:36:11
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 19 Września 2018.
Imieniny obchodzą;: January, Konstancja, Teodor, Leopold
 
SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM I LITERACKIM

    Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku zdobyli w VII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym i Literackim „Wokół Szarych Szeregów: żywa lekcja historii i patriotyzmu” organizowanym przez Zespół Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach zaszczytne miejsca w swojej kategorii wiekowej:
I miejsce ex aequo:
Wiktoria Michalczyk za zdjęcie zatytułowane „W oczekiwaniu”
Cezary Sudół za zdjęcie za zdjęcie zatytułowane „Przyjaźń w czasie próby”
Wyróżnienie: Zuzanna Gajewska za zdjęcie zatytułowane „Okruchy codzienności”
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji.

Agnieszka Skrok, Anna Niewiadomska

FIZYKA JEST SUPER!

    Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbyła się I edycja konkursu "Fizyka jest super!", organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów z klas trzecich. Pierwsze miejsce zajął Jakub Gębala z klasy IIID, natomiast nasi pozostali uczestnicy: Wiktor Opoka IIID, Krzysztof Kijewski, Wojciech Masalski oraz Kamil Sosnówka z IIIC znaleźli się tuż poza podium.
Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel fizyki pan Tadeusz Dąbek.

XIX POWIATOWY KONKURS KRAJOZNAWCZY

    6 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku odbył się Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Czy znasz swój region?”. Obejmuje on wiedzę krajoznawczą o powiecie kraśnickim i bardzo ogólną o województwie lubelskim.
Dzięki temu KONKURSOWI uczniowie:
• Poznają historię swojej miejscowości, zabytki, rzeźbę terenu, przyrodę powiatu.
• Zapoznają się ze środowiskiem twórczym regionu (malarze, rzeźbiarze, poeci).
• Rozwijają umiejętność szukania i gromadzenia źródeł informacji o własnym regionie.
• Przyswajają sobie oznaczenia szlaków turystycznych i obiektów chronionych.
• Utrwalają różne sposoby wyznaczania kierunków i azymutów oraz umiejętność posługiwania się planem i mapą, obliczanie odległości za pomocą skali.

WYSTAWA W MBP

    Tradycyjnie w miesiącu kwietniu, Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy ks. Zielińskiego prezentuje prace plastyczno-fotograficzne naszych uczniów biorących udział w XIV Gimnazjalnym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu 2018”.
    Mamy nadzieję, że wystawa zachwyci mieszkańców Kraśnika różnorodnością, dojrzałością i estetyką. Zapraszamy Społeczność Gimnazjum do odwiedzenia biblioteki miejskiej i obejrzenia ekspozycji.

Małgorzata Fendrykowska, Anna Niewiadomska

BARWNA CHEMIA…

    26 marca w Naszej szkole odbyły się warsztaty laboratoryjne z chemii, pt. „Substancje mają pH”. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klas trzecich. Uczestnicy spotkania mogli samodzielnie wykonać szereg doświadczeń. Przy użyciu różnych wskaźników chemicznych mieli za zadanie określić rodzaje odczynów różnych substancji wykorzystywanych w życiu codziennym. Eksperymenty były barwne i na uczestnikach warsztatów zrobiły duże wrażenie. Dodatkowo, bardzo ważnym aspektem tego spotkania był fakt, że uczniowie mieli świetną okazję do utrwalenia wiedzy przed zbliżającym się dużymi krokami egzaminem gimnazjalnym. Tę niecodzienną lekcję chemii poprowadziły panie z Uniwersytetu Dziecięcego z Lublina.
Organizatorem spotkania była p. Sylwia Kwietniewska.

FOTORELACJA

WIELKANOC Z PCK

    We czwartek 22.03.2018 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję Wielkanoc z PCK. W akcję włączyły się dwie klasy: klasa IID i klasa IIE. W imieniu Szkolnego Koła PCK bardzo dziękuję klasom wraz z wychowawcami oraz indywidualnym ofiarodawcom z klasy IIIC i IIIG, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą zbiórkę.
Zebraliśmy: cukier (4), kasza (4), ryż (2), kaszki dla dzieci (9), mąka (2), makaron (3), sól (1), konserwa (4), czekolada (2), płatki (1), herbata (1).
Zebrane produkty zostały posegregowane i zostaną przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik

SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY „Z MAPĄ NA TY”

    23 marca 2018 roku odbyło się podsumowanie III Szkolnego Konkursu geograficznego „Z mapą na Ty”. Chętni uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę geograficzną: zagadnienia z zakresu umiejętności pracy z mapą, z zakresu geografii regionalnej kontynentów i państw, znajomości mapy fizycznej i administracyjnej Polski.
W tym roku w konkursie brało udział 13 uczniów naszej szkoły.

MORZE OKNEM NA ŚWIAT

    W Szkole Podstawowej nr 4 w marcu 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Morze oknem na świat” organizowanego pod patronatem Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni prof. dr hab. Tomasza Szubrychta.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w otwarciu wystawy pokonkursowej, podczas którego odebrali dyplomy i nagrody.
W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Weronika Ciepła z kl. IIIB, zaś miejsce III otrzymał Kamil Nowak z kl. IIIC.
Gratulujemy sukcesu!

Koordynator konkursu: Małgorzata Fendrykowska

STRÓŻ TALENTU 2018

    Od 14 lat społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku spotyka się na dorocznym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu”. Festiwal powstał z inicjatywy nauczycieli p. Małgorzaty Fendrykowskiej i p. Anny Niewiadomskiej z myślą o prezentacji artystycznych dokonań i pasji uczniów
Festiwal zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Miasta pan Łukasz Skokowski, nauczyciele – bibliotekarze z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.
    Występ każdego ucznia poprzedzony był krótką informacją o nim samym, jego sukcesach. Nierzadko okazywało się, że młodzi artyści mają nagrody i wyróżnienia w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    21 marca 2018 r. społeczność Gimnazjum powitała wiosnę. Było wesoło. Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie mogli zamienić się rolami z nauczycielami i poprowadzić lekcje dla swoich kolegów. Główna część obchodów I Dnia Wiosny odbyła się na hali sportowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla klas konkursy: "Zielono mi", "Wiosna i my w obiektywie", "Wiosna na głowie" oraz liczne zabawy dla drużyn z poszczególnych klas. Wszystkie konkurencje oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska, pani Dorota Anders-Duda, pani Elżbieta Matryba.
Nagrodami dla najlepszych klas były Glejty na dzień bez pytania i kartkówek oraz wejściówki do kina i na basen ufundowane przez CKiP oraz MOSiR w Kraśniku. Imprezę uświetnił występ gimnastyczek przygotowanych przez panią Wiesławę Pomykalską.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aneta Tworek

FOTORELACJA

Strona 4 z 91 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2682407 Unikalnych wizyt

ZG © 2014