STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 14:23:40
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - WSPÓLNIE ŚPIEWALISMY HYMN

    Nasze Gimnazjum włączyło się w akcję „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży .
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy trzecie wspólnie z nauczycielami zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDWIOŚNIE

    Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. 8 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 3b – gr. II razem z nauczycielem panią Małgorzatą Strąk i panią Agnieszką Skrok czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
AKCJA SPRZĄTANIA GROBÓW

     W dniu 30 października 2018 członkowie Szkolnego Koła PCK z klasy 3e: Wiktoria Burdon, Paulina Czarnota i Oliwia Kuś wraz z opiekunem
wzięli udział w akcji sprzątania grobów tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.
Po wykonaniu czynności porządkowych uczennice zapaliły pamiątkowy znicz.

SPOTKANIE Z ANITĄ JANIK - STUDENTKĄ LOTNICZEJ AKADEMII WOJSKOWEJ W DĘBLINIE

    18 października 2018 r. uczniowie Gimnazjum spotkali się z Anitą Janik - naszą absolwentką. Anita jest studentką Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Opowiadała gimnazjalistom o drodze do wymarzonego zawodu - pilota statku bezzałogowego. Uświadomiła trzecioklasistom, że już dziś powini zacząć świadomie planować swoją przyszłość.
Dziękujemy Anicie za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Agnieszka JaroszKONKURSY PRZEDMIOTOWE - ETAP SZKOLNY

    
W dniach od 12 do 23 pażdziernika 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku brali udział w konkursach przedmiotowych - etap szkolny.
Z dumą informujemy, że do etapu II okręgowego przeszli następujący uczniowie:

KONKURS CHEMICZNY - Jakub Wcisło kl. III C
KONKURS MATEMATYCZNY - Sebastian Mikusek kl. III C, Julia Michalska kl. III C
KONKURS GEOGRAFICZNY - Wiktoria Kochańska kl. III C
KONKURS POLONISTYCZNY - Gabriela Huber kl. III A, Agata Tabor kl. III E, Aleksandra Kosz kl. III B, Martyna Ostrowska kl. III B, Weronika Dziadura kl. III A, Wiktoria Burdon kl. III E
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Anna Zioło kl. III C
KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO - Julia Odziewa kl. III C
Opieka i przygotowanie do konkursów: p. Sylwia Kwietniewska, p. Małgorzata Plesz, p. Małgorzata Gotner - Lis, p. Magdalena Flis - Gołębiowska, p. Anna Mazur - Boryca, p. Anata Tworek, p. Małgorzata Strąk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     4 października 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku głosowali na swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie z największą liczbą głosów stanowić będą Radę Samorządu:
Aleksandra Kosz – przewodnicząca SU
Dawid Nakonieczny – zastępca przewodniczącej SU
Wiktoria Kochańska - sekretarz SU
Bernard Kutyła - skarbnik SU
Pozostali kandydaci będą działać w Sekcjach Samorządu. Społeczność Gimnazjum wybrała również Rzecznika Praw Ucznia; z ramienia nauczycieli został nim pan Tadeusz Dąbek, z ramienia uczniów – Weronika Dziadura z kl.3a.

Opiekun SU Aneta Tworek

WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA LOK W STRZELECTWIE SPORTOWYM

     W dniu 20.09.2018r w Bychawie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju Młodzików i Juniorów w Strzelectwie Sportowym z Broni Kulowej. Drużyna z Gimnazjum Nr1 im "Szarych Szeregów" z Kraśnika w składzie: Nastarowicz Michał, Węgliński Paweł ,Krysa Krystian ,Kasprzak Jakub wystartowała w trzech konkurencjach pistolet margolin kal.5,6mm ,karabin sportowy kbks kal.5,6mm i dwubój obronny.
Nastarowicz Michał wywalczył pistolet miejsce: I , karabin sportowy miejsce I ,dwubój obronny miejsce I,
Węgliński Paweł wywalczył karabin sportowy miejsce II , dwubój obronny miejsce III ,
Krysa Krystian wywalczył karabin sportowy miejsce III ,
Kasprzak Jakub wywalczył pistolet miejsce III, dwubój obronny miejsce II , a cała drużyna zdobyła PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO za zajęcie I miejsca w kat. szkół gimnazjalnych w Wojewódzkich Mistrzostwach LOK Młodzików i Juniorów z broni kulowej Bychawa 20.09.2018r. Szkolnej drużynie z Publicznego Gimnazjum nr 1 życzę dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym - Żejma Krzysztof.

SPACER PO ZDROWIE -X.2018

     Uczennice klasy 3E: Wiktoria Burdon, Oliwia Kuś i Daria Opoka w dniu 29 września 2018r. wzięły udział w wydarzeniu pod hasłem „Spacer po zdrowie”, które miało miejsce w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku. W/w uczennice przeprowadziły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowały jak udzielić pomocy w przypadku wystąpienia u poszkodowanego ataku serca, zadławienia się, złamania kończyny górnej, oparzenia, rany ciętej ręki, omdlenia, utraty przytomności, pojawienia się ciała obcego w kończynie górnej. Przedstawiły również jakie czynności należy wykonać przy zauważeniu poszkodowanego na ulicy, co to jest RKO oraz pozycję boczną ustaloną. W pokazie również wzięli udział członkowie Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Nr1 w Kraśniku. Na zakończenie Wiktoria, Daria i Oliwia otrzymały podziękowanie od Pani Iwony Włodarczyk - Kierownika Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Joanna Mazik

FOTORELACJA

PODSUMOWANIE SPORTOWEJ RYWALIZACJI SZKOLNEJ NA POZIOMIE POWIATU I MIASTA 2017/2018

    Niedawno rozpoczął się sportowy sezon rywalizacji szkolnej 2018/2019 (tenis stołowy, sztafetowe biegi przełajowe,strzelectwo). Ale początek października, to również czas podsumowań rywalizacji sezonu 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że już kolejny raz z rzędu Publiczne Gimnazjum Nr1 w Kraśniku zwyciężyło w klasyfikacji szkół na poziomie miasta i powiatu kraśnickiego. W obu przypadkach dość znacznie pokonaliśmy koleżanki i kolegów z Publicznego Gimnazjum Nr2 w Kraśniku.

DZIEŃ PATRONA

    29 września 2018 r. obchodziliśmy Dzień Patrona – Szarych Szeregów. Wydarzenie to, jest dla naszej społeczności szczególne. Możemy bowiem wyrazić hołd harcerzom Szarych Szeregów i pokazać jak dumni jesteśmy z faktu, że nosimy takie zaszczytne imię.
Trzecie klasy na lekcjach języka polskiego lub w bibliotece szkolnej, czytały fragmenty wspomnień min. Pani Wandy Łazowskiej, Pana Jana Niedzieli oraz Pana Janusza Matusewicza.
W bibliotece również uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę książek i dokumentów o Szarych Szeregach. Nasi uczniowie przygotowali także kartki z życzeniami, które wysłali jako wyraz naszej pamięci Bohaterom.
W Miejskiej Bibliotece Publiczej w Kraśniku, Filia nr 1, można zobaczyć wystawę pt. „Świadczą życiem i słowem” , która przedstawia spotkania uczniów i nauczycieli Gimnazjum z Przedstawicielami Szarych Szeregów.


Podziękowania dla nauczycieli, którzy włączyli się w organizację Dnia Patrona: A. Jarosz, M. Flis-Gołębiowska, A. Mazur - Boryca, M. Fendrykowska, M. Gotner-Lis, A. Skrok.

Strona 4 z 96 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3042912 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018