STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Czerwiec 22 2018 22:37:09
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest piątek 22 Czerwca 2018.
Imieniny obchodzą;: Paulina, Tomasz, Flawiusz, Jan, Sabina
 
WYSTAWA W MBP

    Tradycyjnie w miesiącu kwietniu, Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy ks. Zielińskiego prezentuje prace plastyczno-fotograficzne naszych uczniów biorących udział w XIV Gimnazjalnym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu 2018”.
    Mamy nadzieję, że wystawa zachwyci mieszkańców Kraśnika różnorodnością, dojrzałością i estetyką. Zapraszamy Społeczność Gimnazjum do odwiedzenia biblioteki miejskiej i obejrzenia ekspozycji.

Małgorzata Fendrykowska, Anna Niewiadomska

BARWNA CHEMIA…

    26 marca w Naszej szkole odbyły się warsztaty laboratoryjne z chemii, pt. „Substancje mają pH”. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klas trzecich. Uczestnicy spotkania mogli samodzielnie wykonać szereg doświadczeń. Przy użyciu różnych wskaźników chemicznych mieli za zadanie określić rodzaje odczynów różnych substancji wykorzystywanych w życiu codziennym. Eksperymenty były barwne i na uczestnikach warsztatów zrobiły duże wrażenie. Dodatkowo, bardzo ważnym aspektem tego spotkania był fakt, że uczniowie mieli świetną okazję do utrwalenia wiedzy przed zbliżającym się dużymi krokami egzaminem gimnazjalnym. Tę niecodzienną lekcję chemii poprowadziły panie z Uniwersytetu Dziecięcego z Lublina.
Organizatorem spotkania była p. Sylwia Kwietniewska.

FOTORELACJA

WIELKANOC Z PCK

    We czwartek 22.03.2018 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję Wielkanoc z PCK. W akcję włączyły się dwie klasy: klasa IID i klasa IIE. W imieniu Szkolnego Koła PCK bardzo dziękuję klasom wraz z wychowawcami oraz indywidualnym ofiarodawcom z klasy IIIC i IIIG, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą zbiórkę.
Zebraliśmy: cukier (4), kasza (4), ryż (2), kaszki dla dzieci (9), mąka (2), makaron (3), sól (1), konserwa (4), czekolada (2), płatki (1), herbata (1).
Zebrane produkty zostały posegregowane i zostaną przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik

SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY „Z MAPĄ NA TY”

    23 marca 2018 roku odbyło się podsumowanie III Szkolnego Konkursu geograficznego „Z mapą na Ty”. Chętni uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę geograficzną: zagadnienia z zakresu umiejętności pracy z mapą, z zakresu geografii regionalnej kontynentów i państw, znajomości mapy fizycznej i administracyjnej Polski.
W tym roku w konkursie brało udział 13 uczniów naszej szkoły.

MORZE OKNEM NA ŚWIAT

    W Szkole Podstawowej nr 4 w marcu 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Morze oknem na świat” organizowanego pod patronatem Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni prof. dr hab. Tomasza Szubrychta.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w otwarciu wystawy pokonkursowej, podczas którego odebrali dyplomy i nagrody.
W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Weronika Ciepła z kl. IIIB, zaś miejsce III otrzymał Kamil Nowak z kl. IIIC.
Gratulujemy sukcesu!

Koordynator konkursu: Małgorzata Fendrykowska

STRÓŻ TALENTU 2018

    Od 14 lat społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku spotyka się na dorocznym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu”. Festiwal powstał z inicjatywy nauczycieli p. Małgorzaty Fendrykowskiej i p. Anny Niewiadomskiej z myślą o prezentacji artystycznych dokonań i pasji uczniów
Festiwal zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Miasta pan Łukasz Skokowski, nauczyciele – bibliotekarze z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.
    Występ każdego ucznia poprzedzony był krótką informacją o nim samym, jego sukcesach. Nierzadko okazywało się, że młodzi artyści mają nagrody i wyróżnienia w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    21 marca 2018 r. społeczność Gimnazjum powitała wiosnę. Było wesoło. Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie mogli zamienić się rolami z nauczycielami i poprowadzić lekcje dla swoich kolegów. Główna część obchodów I Dnia Wiosny odbyła się na hali sportowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla klas konkursy: "Zielono mi", "Wiosna i my w obiektywie", "Wiosna na głowie" oraz liczne zabawy dla drużyn z poszczególnych klas. Wszystkie konkurencje oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska, pani Dorota Anders-Duda, pani Elżbieta Matryba.
Nagrodami dla najlepszych klas były Glejty na dzień bez pytania i kartkówek oraz wejściówki do kina i na basen ufundowane przez CKiP oraz MOSiR w Kraśniku. Imprezę uświetnił występ gimnastyczek przygotowanych przez panią Wiesławę Pomykalską.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aneta Tworek

FOTORELACJA

SUKCES W MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADZIE Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

    Dnia 20 marca 2018 r. odbył się etap okręgowy Młodzieżowej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie. Wśród 50 najlepszych uczestników znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Czaplicki z kl. IIID. 10 maja weźmie on udział w eliminacjach centralnych w Warszawie.

Opiekun: Małgorzata Czubińska

DZIEŃ LICZBY π

    W dniu 15 marca odbył się konkurs matematyczno-sportowy organizowany w ramach obchodów „Dnia liczby π”. Uczniowie klas drugich rywalizowali w 3 konkurencjach:
- tor przeszkód, po pokonaniu którego, należało rozwiązać zadanie rachunkowe
- zadanie matematyczne tzw. piramida
- rzut do kosza i pytanie z matematyki.
I miejsce zajęła klasa II E, II miejsce klasa II C, III miejsce klasa II B.
Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny na plakat o liczbie π: I miejsceKamil Kowalczyk kl. IIID, II miejsceJulia Ciba kl. IIE, III miejscePaulina Czarnota kl. IIE. Dodatkową atrakcją był występ grupy gimnastycznej i uwielbiane przez uczniów ciasteczka z liczbą π.
Nagrody w konkursach (tablice matematyczne, przybory geometryczne i rysunkowe) ufundowała Rada Rodziców.
Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego i plastyki.

Koordynator: Grażyna Hołota

FOTORELACJA

V POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „MAPA BEZ TAJEMNIC”

    19 marca 2018 roku odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku dla uczniów gimnazjów powiatu kraśnickiego „Mapa bez tajemnic”. Z naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów.
Po eliminacjach powiatowych laureatem konkursu został Jakub Czaplicki uczeń klasy III D – I miejsce, wyróżnienia otrzymali: Maciej Cieślik klasa III D, Kaja Mazur klasa III C, Paweł Gustaw klasa III A. Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe.
Do konkursu uczniów przygotowywały p. Małgorzata Gotner-Lis i p. Elżbieta Rudzińska.
Gratulujemy wymienionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 4 z 91 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2597815 Unikalnych wizyt

ZG © 2014