STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Kwiecień 21 2018 07:59:11
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest sobota 21 Kwietnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
 
GRAMY W WOJEWÓDZTWIE

     W dniu 01 marca 2018 r. w Bystrzycy Starej odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. Pewne zwycięstwo i zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0, awansujemy do finału mistrzostw województwa.
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIAT ZDOBYTY RÓWNIEŻ PRZEZ CHŁOPCÓW

    W dniu 22 lutego 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców.
W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Wilkołaza, Annopola i Szastarki i tym samym awansując do mistrzostw rejonu.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIAT ZDOBYTY

    W dniu 21 lutego 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Terpentyny z Annopola i Sulejowa i tym samym awansując do mistrzostw rejonu.
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „MAPA BEZ TAJEMNIC”

    14 lutego 2018 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic” organizowany przez Zespół Szkół im. M. Reja w Kraśniku. Celem konkursu jest:
1. Popularyzacja wiedzy geograficznej.
2. Rozbudzanie i rozszerzanie zainteresowań geografią.
3. Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym szczególnie z podstawowego źródła informacji geograficznej, jakim jest mapa.
4. Kształtowanie umiejętności czytania, interpretowania i posługiwania się mapą.
5. Poszerzanie wiedzy o własnym regionie, państwie, kontynentach, świecie.
6. Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu zainteresowań geografią.
7. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.
8. Promowanie osiągnięć uczniów.
    W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 12 uczniów naszego gimnazjum. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Czaplicki Jakub klasa IIID, Cieślik Maciej klasa IIID, Mazur Kaja klasa IIIC, Gustaw Paweł klasa IIIA.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczniom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

Małgorzata Gotner-Lis i Elżbieta Rudzińska

KĄCIK WYPOCZYNKOWY „NA PIĘTRZE”

    Wreszcie mamy, długo wyczekiwany kącik wypoczynkowy. Realizację tego projektu Samorząd Uczniowski rozpoczął w 2015 r. konkursami na nazwę i projekt kącika. Zwyciężyła nazwa „Na piętrze”, a z inicjatywy ówczesnej Rady SU (Nicol Bnyamin i Filipa Zugaja) powstało również kolorowe graffiti na jednej ze ścian. W tym roku przewodnicząca SU Milena Chojecka wyszukała interesującą ofertę dużych puf-worków, na które Samorząd postanowił zdobyć fundusze. Przeznaczyliśmy na ten cel dochód z dyskotek szkolnych w latach 2016 i 2017 oraz różnych akcji SU na terenie szkoły (640 zł). Ogromnego wsparcia udzieliła nam Rada Rodziców, przekazując kwotę 500 zł. Dzięki temu zakupiliśmy 20 wygodnych, kolorowych puf, na których uczniowie mogą odpoczywać w czasie przerw. Mamy nadzieję, że kącik będzie teraz spełniał swoją funkcję i umili czas spędzony w szkole.

Opiekun SU: Aneta Tworek


FERIE Z NARTAMI 2018

    Dzięki zorganizowanej dla wszystkich kraśnickich szkół akcji ferie z nartami uczniowie naszej szkoły mogli uczyć się i doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Około 80 uczniów spędziło na stoku w Batorzu kilka niezapomnianych godzin w dniach 6 i 8 lutego 2018r. A jak było – pokazuje nasza fotorelacja.

FOTORELACJA

PODSUMOWANIE MIEJSKIEGO KONKURSU „CZYTELNIK W KARYKATURZE”

    19 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu „Czytelnik w karykaturze”. Uroczystą galę rozdania nagród poprowadzili Wiktoria Kudła i Jakub Kuś, Wiktoria i Weronika Ciepłe uświetniły uroczystość grą na fortepianie, obsługą techniczną zajęli się Jakub Pakuła i Igor Pisarski.
    Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych działających na terenie miasta Kraśnik. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Mirosław Włodarczyk.
    Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, a jego główne cele to: promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na rolę książki w życiu młodego człowieka, rozbudzenie aktywności plastycznej, wrażliwości artystycznej i wyobraźni uczniów.

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

    Znamy listę zawodników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1882-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Z naszej szkoły są to dwaj uczniowie:
1. Jakub Czaplicki z kl. III D – 48 pkt., nauczyciel przygotowujący M. Czubińska;
2. Jakub Kuś z kl. III C – 48 pkt., nauczyciel przygotowujący M. Mareczka.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki.

III EDYCJA MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADY Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

    Dnia 11 grudnia 2018 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyły się eliminacje szkolne III edycji Młodzieżowej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie, której organizatorem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Udział w nich wzięło 20 uczniów klas II i III.
Wśród 501 uczniów z całej Polski, którzy przeszli do drugiego etapu znalazły się dwie osoby z naszej szkoły:
1. Czaplicki Jakub z kl. III D, który uzyskał 26/40 pkt. – nauczyciel przygotowujący Małgorzata Czubińska
2. Siekaczyński Artur z kl. III G, który uzyskał 21/40 pkt. – nauczyciel przygotowujący Małgorzata Czubińska.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Olimpiadzie i gratulujemy tym zawodnikom, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu zmagań olimpijskich!

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

    Uczniowie klasy III – Olga Nitkiewicz i Filip Małyszek zostali laureatami wojewódzkiego konkursu czytelniczego o Josephie Conradzie-Korzeniowskim pod nazwą Polak – Żeglarz – Pisarz.
    Konkurs zorganizowany był przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie, w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2017 – Rokiem Pisarza. Patronami medialnymi byli Redakcja Dziennika Wschodniego i Radio Lublin.
9 stycznia pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wręczyła nagrody i dyplomy laureatom przekazane przez organizatora konkursu.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

Strona 3 z 89 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2548831 Unikalnych wizyt

ZG © 2014