STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Lipiec 18 2018 23:55:01
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 18 Lipca 2018.
Imieniny obchodzą;: Emil, Erwin, Kamil, Kamila, Szymon, Karolina, Robert
 
KONKURS HISTORYCZNY „Z KART HISTORII KRAŚNIKA” PODSUMOWANY

    W piątek 18 maja w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku nastąpił finał III edycji miejskiego konkursu historycznego „Z kart historii Kraśnika” pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.
    W konkursie wzięło udział 42 uczniów z Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Społecznego Gimnazjum w Kraśniku, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Kraśniku.
    Raz w miesiącu w Internecie od listopada 2017 roku do marca 2018 roku ukazywały się pytania dotyczące historii miasta i jego okolic. Dodatkowe pytanie przygotowała Dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie – Oddział w Kraśniku pani Aneta Kowalczyk.
    Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk wraz z Dyrektor MBP Ewą Kapustą wręczyli laureatom nagrody i dyplomy, wśród których znaleźli się nasi uczniowie: Filip Małyszek IIIC i Jakub Czaplicki IIID.
    Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk pogratulował laureatom i uczestnikom wiedzy, zaangażowania oraz zachęcał do odkrywania historii miasta.
    Organizatorzy przygotowali fragmenty tekstów źródłowych nawiązujące do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości – Kraśnickie Drogi do Niepodległości, które zostały odczytane przez uczniów PG nr 1 Olgę Nitkiewicz i Tymoteusza Plizgę. Spotkanie uatrakcyjnił występ artystyczny uczennicy Jagody Beksiak.
    Organizatorami konkursu byli: Archiwum Państwowe w Lublinie – Odział w Kraśniku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Bractwo Księdza Stanisława Zielińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku, Biblioteka Szkolna Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

IX POWIATOWY KONKURS BIBLIOTECZNY

    Z przyjemnością informujemy Społeczność Szkolną, że w IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Książka nas łączy”, organizowanego przez Dział Pedagogiczny Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w następujących kategoriach:
Praca literacka
I nagroda – Olga Nitkiewicz kl. IIID
Wyróżnienie – Jakub Szpyra kl. IIIC
Praca plastyczna i fotograficzna
I nagroda – Cezary Sudół kl. IIA
II nagroda – Nina Litwin kl. IIIA
III nagroda – Emilia Albin kl. IIIB
Wyróżnienie – Klaudia Misiurek kl. IIIE
Gratulujemy!

XIV POWIATOWY SEJMIK KRAJOZNAWCZY

    26 kwietnia 2018 roku odbył się XIV Powiatowy Sejmik Krajoznawczy. Sejmik polega na wyjeździe w teren i zwiedzaniu naszej małej Ojczyzny.
    Pomysłodawcą sejmiku i konkursu jest pani Irena Kałwa. W tym roku trasa sejmiku rozpoczynała się nad zalewem, gdzie nastąpiło powitanie wszystkich uczestników, a było ich w tym roku 86 osób z 17 szkół powiatu kraśnickiego.

OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE "JEŻYCJADY"

    Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz zainicjowanym przez Wydawnictwo Akapit Press, pod patronatem Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.
      W ramach akcji uczniowie klasy 2b poznali rodzinę Borejków, dowiedzieli się o warsztacie pisarskim, etapach powstawania książek i początkach twórczości Małgorzaty Musierowicz . Odkryli także ciekawe fakty z życia pisarki. Gimnazjaliści podjęli próbę stworzenia limeryków, którymi często posługują się bohaterowie. Z zaangażowaniem przygotowali scenki inspirowane fragmentami z książek: „ Opium w rosole”, „Kwiat kalafiora” , „Wnuczka do orzechów”, „Córka Robrojka”czy „McDusia”.
      Zajęcia miały na celu przybliżenie książek Małgorzaty Musierowicz, bo jak przekonują inicjatorzy akcji: „ Jeżycjadę można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku. Przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki.”

Anna Niewiadomska

PISAĆ KAŻDY MOŻE…

    Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbył się finał Konkursu Twórczości Literackiej „Pisać każdy może…”. Do konkursu przystąpiło 8 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Nitkiewicz (nauczyciel przygotowujący p. Anna Mazur-Boryca) oraz Jakub Szpyra (nauczyciel przygotowujący p. Anna Niewiadomska).
Jakub Szpyra otrzymał wyróżnienie przyznane przez Jury Młodzieżowe w kategorii Poezja.
Gratulujemy!

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

    25 kwietnia 2018 roku w naszym gimnazjum odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji o awans do następnego etapu (powiatowego) wystartowało cztery szkoły podstawowe (nr 1,3,4 i 5) oraz dwa gimnazja (nr  1 i 2).
    Na tym poziomie turnieju rozegrano następujące konkurencje: test wiedzy, test – skrzyżowania oraz rowerowy tor przeszkód. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 1 wyprzedzając SP 4, SP 3 i SP 5. Wśród gimnazjów dość zdecydowanie zwyciężyła nasza reprezentacja w składzie: Wiktor Opoka IIID, Kacper Blat IIIG i Piotr Wołoszyn IIIA oraz rezerwowy Dominik Rachoń IIID. Najlepszy indywidualny wynik uzyskał Wiktor Opoka.
Teraz trzymajmy mocno kciuki 10 maja podczas powiatowych eliminacji – ten etap turnieju rozegrany zostanie również na obiektach naszej szkoły.

Koordynator: Grzegorz Mazurek

FOTORELACJA

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

    Laureatem tegorocznej edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" został Jakub Czaplicki z klasy IIID.
GRATULUJEMY!!!

Opiekun: Małgorzata Czubińska

VIII TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    Szachy i warcaby to najpopularniejsze gry strategiczne, wymagajcie od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Wzorem lat ubiegłych, w marcu, odbył się Turniej, którego celem była integracja uczniów, kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
    Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało 25 zawodników. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie.
16 kwietnia zwycięzcy otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły p. Agnieszki Jarosz puchary ufundowane przez Radę Rodziców.
Szachy:
I miejsceKrzysztof Kijewski kl. IIIC
II miejscePiotr Borsuk kl. IIB
III miejsceNorbert Łukomski kl. IIB
IV miejsceDominik Mazur kl. IIIC
Warcaby:
I miejsceDaniel Niewiadomski kl. IIIF
II miejsceMagdalena Targos kl. IIIA
III miejsceBartłomiej Tryka kl. IIB
IV miejsce Gabriela Wójtowicz kl. IIIE

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM I LITERACKIM

    Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku zdobyli w VII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym i Literackim „Wokół Szarych Szeregów: żywa lekcja historii i patriotyzmu” organizowanym przez Zespół Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach zaszczytne miejsca w swojej kategorii wiekowej:
I miejsce ex aequo:
Wiktoria Michalczyk za zdjęcie zatytułowane „W oczekiwaniu”
Cezary Sudół za zdjęcie za zdjęcie zatytułowane „Przyjaźń w czasie próby”
Wyróżnienie: Zuzanna Gajewska za zdjęcie zatytułowane „Okruchy codzienności”
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji.

Agnieszka Skrok, Anna Niewiadomska

FIZYKA JEST SUPER!

    Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbyła się I edycja konkursu "Fizyka jest super!", organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów z klas trzecich. Pierwsze miejsce zajął Jakub Gębala z klasy IIID, natomiast nasi pozostali uczestnicy: Wiktor Opoka IIID, Krzysztof Kijewski, Wojciech Masalski oraz Kamil Sosnówka z IIIC znaleźli się tuż poza podium.
Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel fizyki pan Tadeusz Dąbek.

Strona 3 z 91 < 1 2 3 4 5 6 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2613938 Unikalnych wizyt

ZG © 2014