STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEStyczeń 20 2019 09:39:02
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest niedziela 20 Stycznia 2019.
Imieniny obchodzą;: Fabian, Fabiola, Sebastian, Miła
 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor Agnieszka Jarosz powitała uczniów klas III, wychowawców i wszystkich nauczycieli. W swoim przemówieniu życzyła uczniom jak najlepszych wyników w nauce, nauczycielom wytrwałości i sukcesów, administracji cierpliwości. Uroczystość prowadzili uczniowie: Julia Kremlaś i Dawid Nakonieczny.

FOTORELACJA

2018/2019NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 CZAS ZACZĄĆ...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    22 czerwca o godzinie 10.15 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość w szkole poprzedziła msza św., która odbyła się w parafii św. Józefa o godz. 9.00, w intencji uczniów i nauczycieli szkół.
    Po mszy, społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w hali sportowej, aby podsumować miniony rok. Wręczone zostały dyplomy dla najlepszego ucznia w każdej klasie, przygotowane przez Lubelski Zarząd Szarych Szeregów. Wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za sukcesy w konkursach, zawodach sportowych i za działalność na rzecz szkoły. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w klasach, a później na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

Koordynator: Waldemar Wieczorek

FOTORELACJA

GALA GIMNAZJUSZY 2018

    Dnia 20 czerwca 2018 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich połączone z Galą Gimnazjuszy oraz wręczeniem statuetki Primus Inter Pares. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. pan Zdzisław Łoziński – Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, pan burmistrz – Mirosław Włodarczyk, pani prof. Wanda Brzyska, druh Leszek Guz, druh Lucjan Kalinowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Przerwa, wychowawcy, rodzice i nauczyciele.
    Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IIIC: Maria Kowalska i Jakub Kuś. Pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom, a uczniowie odnoszący sukcesy w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursów przedmiotowych i sportowcy.

W ŚWIECIE PIENIĄDZA I BANKÓW

    Dnia 7 czerwca 2018 r. odbyła się V edycja konkursu z wiedzy o społeczeństwie „W świecie pieniądza i banków”. Konkurs ten jest skierowany do uczniów klas III. W tym roku udział wzięło 17 uczniów. W składzie jury zasiadła pani Małgorzata Czubińska i pani Iwona Gawlik.
Uczniowie pisali test składający się z 11 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na rozmaite tematy – od wyjaśnienia podstawowych pojęć ekonomicznych do umiejętności opisania drogi kredytowej czy rozpoznawania kraju pochodzenia różnych walut świata. Rywalizacja okazała się zaciekła i trwała do ostatniej chwili.
Ostatecznie najlepszymi ekonomistami okazali się:
Cieślik Maciej z klasy IIID – I miejsce
Przerwa Gabriela z klasy IIIC – II miejsce
Jadach Katarzyna z klasy IIID – III miejsce
Masalski Wojciech z klasy IIIC – IV miejsce, V miejsce ex aequo zajęli – Litwin Nina z klasy IIIA, Matysek Aleksandra z klasy IIIA, VI miejsce ex aequo zajęli – Ciepła Wiktoria z klasy IIIB, Małyszek Filip z klasy IIIC, Mazurek Aleksandra z klasy IIID, VII miejsce zajęła Weronika Ciepła z klasy IIIB.
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

GORĄCZKA ZŁOTA

    W miesiącach maju i czerwcu w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Gorączka Złota”. Uczniowie, którzy zapisali się do Szkolnego Koła PCK zbierali monety do puszki dwa razy w tygodniu. W puszcze znaleźliśmy 489 monet i jeden banknot co dało kwotę 86,20zł. Po przeliczeniu zebrane fundusze zostały w dniu 14 czerwca przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku i będą wsparciem finansowym wypoczynku letniego dzieci i młodzieży ze świetlicy. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik

CUDZE CHWALICIE…

    Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku brali udział w XIV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Cudze Chwalicie…”. Konkurs polega na wykonaniu folderu metodą projektu o wybranym miejscu w powiecie kraśnickim, które warto otoczyć ochroną. W tym roku szkolnym uczennice klasy IIID: Zuzanna Gajewska, Wiktoria MichalczykOlga Nitkiewicz wykonały pracę pod tytułem „Płynie Wisła przez… Annopol”. W ogólnej kwalifikacji zajęły I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennice napisały, dlaczego akurat wybrały ten temat „Piękna i dzika przyroda, rozwijająca się bez obawy przed zniszczeniem destrukcyjną działalnością człowieka, bogata historia powstania skarpy wapiennej ze skamieniałościami morza kredowego /amonity, chimery…/ możliwość podziwiania elementów wolnej i żywej doliny rzeki oraz jej nieuregulowanego koryta – to jedynie kilka powodów, dla których zdecydowałyśmy się na opisanie właśnie tego terenu. Tajemnicze miejsce krawędzi naszego powiatu kraśnickiego kusi swym bogactwem i naturalnością. Niewiele jest miejsc, gdzie z taką łatwością można w ciekawy sposób poznać potęgę otaczającej nas przyrody. I cóż nam z uroków zanieczyszczonej i zniszczonej działalnością człowieka Wisły w Krakowie czy Warszawie skoro tuż pod nosem możemy podziwiać to, do czego powstania człowiek nawet ręki nie przyłożył”.
Opiekunem grupy była nauczycielka geografii Elżbieta Rudzińska.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.


SREBRNY MEDAL W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

    Dnia 13 czerwca 2018 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: Biała Podlaska, Lublin, Chełm, Telatyn, Opole Lubelskie, Kraśnik.
Zespół z Kraśnika wystąpił w składzie: Kacper Ołownia, Adam Skica, Dawid Ryziński.
W finale o I miejsce chłopcy przegrali z Opolem Lubelskim 0:2 (15:12, 15;10), pokonując w eliminacjach Telatyn 2:0 i Lublin 2:1.
Gratulujemy!!!

Trener drużyny: Mieczysław Biernacki

BRĄZOWY MEDAL W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

    Dnia 12 czerwca 2018 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: Biała Podlaska, Zamość, Świdnik, Lublin, Czernic, Kraśnik.
Zespół z Kraśnika wystąpił w składzie: Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła, Martyna Ostrowska.
W finale o III miejsce dziewczęta pokonały zespół z Czernic w tie-breaku 2:1.
Gratulujemy!!!

Opiekun drużyny: Mieczysław Biernacki

SREBNI DWUBOIŚCI

     Kolejną niespodziewaną zmianą w kalendarzu imprez SZS był powrót, po rocznej przerwie, zawodów w dwuboju nowoczesnym. Ta zmiana nie zasmuciła gimnazjalistów z naszej szkoły, bowiem w poprzednich latach wielokrotnie zdobywaliśmy medale w tej dyscyplinie. Nie inaczej było i w tym roku choć nie mogliśmy wystąpić w pełnym składzie (czas wycieczek klasowych).
   12 czerwca 2018r. nie sprzyjała też pogoda, ale padający deszcz w równy sposób przeszkadzał wszystkim ekipom. Nasi reprezentanci w składzie: Zofia Szewczyk 3g, Aleksandra Kurzyna 2b, Kacper Blat 3g i Filip Bożek 3g jak zwykle wykazali się nie tylko dużymi umiejętnościami, ale również wielką ambicją. Każdy płynął 100m stylem dowolnym i biegł 1000 m, a czasy przez nich uzyskane przeliczane były na punkty według specjalnych tabel. Cała drużyna zdobyła 8273 pkt. co dało puchar za drugie miejsce i srebrne medale dla wszystkich członków zespołu.
    W ostatnim czasie można chyba mówić o srebrnej serii sportowców z Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku. Niespełna tydzień temu „wyłowiliśmy” dwa srebrne medale z pływalni AQUA Lublin, a teraz srebrni okazali się dwuboiści.

FOTORELACJA

Strona 3 z 93 < 1 2 3 4 5 6 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2863477 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018