STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 14:24:35
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
DZIEWCZĘTA ZDOBYWAJĄ POWIAT

     Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku wygrały Miasto i Powiat
Dnia 18 stycznia 2019 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku Nasze dziewczęta wygrały w mieście Igrzyska Młodzieży Szkolnej wygrywając po 2:0 ze SP nr 5 i SP nr 2 w Kraśniku awansując do Mistrzostw Powiatu.
Dnia 22.01.2019 r. w Urzędowie w Mistrzostwach Powiatu zajęły I m-ce pokonując 2:0 ZSO Urzędów, SP w Annopolu i SP w Szastarce i tym samym awansowały do 1/2 Mistrzostw Województwa.
Skład zespołu: Wiktoria Burdon, Kinga Duda, Aleksandra Kosz, Zuzanna Markiewicz, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Anna Zioło.
Prowadzący: Mieczysław Biernacki
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów
PS. Zuzia po kontuzji wracaj jak najszybciej do zdrowia happy

KWESTA W STOKROTCE

     W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności i słodyczy prowadzonej w supermarkecie Stokrotka przy ulicy Mickiewicza. W godzinach 12.00 -17.00 kwestowały: Wiktoria Burdon i Daria Opoka
Paulina Czarnota i Oliwia Kuś
Oliwia Wilk i Julia Ciba

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Z zebranych produktów zostaną przygotowane noworoczne paczki dla potrzebujących. Dziękuję w/w uczennicom za swój poświęcony czas i zaangażowanie się w pracę na rzecz drugiego człowieka. I zapraszam do fotogalerii.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Joanna Mazik

FOTORELACJA

OLIMPIADA ZDROWIA

     W dniu 14 grudnia 2018r. w Rejonowym Oddziale PCK w Kraśniku przy ulicy Kwiatkowskiego 12 odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia. Do drugiego etapu przystąpiło dziesięcioro uczniów. Naszą szkołę reprezentował Dawid Nakonieczny z klasy 3c, który w etapie szkolnym zdobył największą liczbę punktów. Podczas etapu rejonowego Dawid zdobył 16 punktów ex æquo z uczennicą ze Skorczyc. Po dogrywce uczeń zajął drugie miejsce. Gratuluję Dawidowi posiadanej wiedzy i wierzę, że uda Mu się ją wykorzystać w swoim życiu. I zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Joanna Mazik

FOTORELACJA

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI
PŁYWACY JAK ZWYKLE NA MEDAL

     Pływanie, to zawsze była mocna strona naszych gimnazjalistów. Przez lata funkcjonowania szkoły wywalczyliśmy wiele medali Finałów Wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu – zarówno w wyścigach sztafetowych jaj i indywidualnie. W tym roku szkolnym, z wiadomych powodów nie udało się w ogóle skompletować sztafet (po raz pierwszy w historii szkoły). Nie poddaliśmy się jednak i wystawiliśmy naszych reprezentantów w wyścigach indywidualnych. Niemal wszyscy przeszli eliminacje miejskie, powiatowe i rejonowe, a w Finale Wojewódzkim passę medalową naszej szkoły podtrzymał Piotr Borsuk. Na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal. W Finale Wojewódzkim wystąpili również: Aleksandra Kurzyna (XI m na 50m stylem dowolnym) i Patryk Kasperski (XII m na 50m stylem klasycznym).
    Prawdopodobnie pływacy będą mieli jeszcze jedną okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Być może w czerwcu 2019r odbędzie się „drugi rzut” szkolnych zawodów pływackich.

KONKURS "ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA"

     W dniu 22 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs kulturoznawczy dotyczący Święta Dziękczynienia. Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów. Pytania dotyczyły genezy Święta Dziękczynienia obchodzonego corocznie w Stanach Zjednoczonych. Laureatem konkursu została Julia Michalska z klasy 3c. Zwycięzcy gratulujemy i dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
organizator konkursu: Joanna Mazik

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

    
3 i 4 grudnia 2018 r. odbył się KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO w ramach Tygodnia Języka Polskiego. Uczniowie brali udział w trzech konkursach.
W konkursie literackim "Nasze lektury" pierwsze miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Burdon i Daria Opoka z kl. III E.
W konkursie frazeologicznym pierwsze miejsce ex aequo zajęły Jagoda Beksiak i Daria opoka z kl. III E, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Burdon kl. III E.
W konkursie językowym "Z polszczyzną za pan brat - poprawiamy błędy" wyróżnienia otrzymali: Jagoda Beksiak III E, Paulina Czarnota III E, Agata Tabor III E, Daria Opoka III E, Wiktoria Burdon IIIE, Martyna Ostrowska III B, Aleksandra Kosz III B, Adam Skica III B. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Anna Mazur - Boryca, Agnieszka SkrokKONKURS FOTOGRAFICZNY "PTASI ŚWIAT"

    
Mamy przyjemność ogłosić, że Cezary Sudół uczeń klasy III A, zdobył I miejsce w wojewódzkim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym im. Artura Tabora
za piękną fotografię przedstawiającą kosa. Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS - NIEPODLEGŁA

    
W dniu 24 października 2018 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs historyczny, upamiętniający 100 - lecie niepodległości Polski.
Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował zakres wiadomości z lat 1914 -1918. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą w tym temacie.

 • I miejsce zajął: Maksymilian Tyzo -kl.IIIE

 • II miejsce: Patrycja Wołoszyn - kl.IIIA

 • III miejsca: Hubert Dalmata -kl.IIIC i Jakub Wcisło- kl.IIIC

 • Konkurs oraz uczniów do konkursu przygotowywały: mgr Iwona Gawlik i mgr Maryla Mareczka.  100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

       Jak każdego roku świętowaliśmy niepodległość naszego kraju biorąc udział w Biegu Niepodległości.
  Tegoroczne uroczystości i nasz w nich udział był jednak wyjątkowy z dwóch powodów.
  Po pierwsze obchodziliśmy rocznicę 100-lecia Niepodległości Polski, a po drugie … jako przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr1 w Kraśniku wystartowaliśmy po raz ostatni. Sam bieg odbył się przy pięknej pogodzie i w znakomitej atmosferze. Bigos też był smaczny jak zwykle.
  Choć już nigdy nie pobiegniemy jako uczniowie naszej szkoły, to na Biegu Niepodległości spotkamy się jeszcze nie raz.

  Strona 3 z 96 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  "Strażnik Pamięci"
   
   
   
   
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
   

  3042925 Unikalnych wizyt

  ZG © 2008-2018