STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEMaj 27 2019 15:11:11
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest poniedziałek 27 Maja 2019.
Imieniny obchodzą;: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
 
BIEG TROPEM WILCZYM 2019

     Od 2011roku obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczne obchody w Kraśniku, to między innymi symboliczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”, który odbył się dnia 3marca o godzinie 12.00 w parku im. Jana Pawła II. Jak zwykle w biegu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Wszyscy pokonali wyznaczoną w parku trasę o długości 1963m. Dystans taki jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany właśnie w 1963r. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowe medale oraz pakiet informacji historycznych. Był też słodki poczęstunek w postaci smacznego pączka.
Mimo słonecznego choć chłodnego dnia, podczas imprezy panowała znakomita atmosfera. Pewnie spotkamy się tutaj również w przyszłym roku, ale już nie jako społeczność Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku.

SIATKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM 2019

     W dniu 27.02 2019 r w Kraśniku odbył się Turniej ½ Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Siatkarze z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz meldują się w Finale Wojewódzkim wygrywając 2:0 ze szkołą z Tarnogrodu, 2:0 z Modliborzycami i 2:0 z Wysokim.
Skład zespołu: Adam Skica, Dawid Cieślik, Dawid Grabowski, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Kacper Ryba, Bartłomiej Sadowski, Bartłomiej Tryka, Hubert Dalmata, Dawid Nakonieczny, Stanisław Włodarczyk oraz Sebastian Mikusek. Na zdjęciach również z najlepszą drużyną w rejonie - Dyrektor PG nr 1 w Kraśniku p. Agnieszka Jarosz, która wręczała dyplomy na zakończeniu turnieju.
Trener Mieczysław Biernacki

SIATKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM 2019

     W dniu 26.02 2019 r w Biłgoraju odbył się Turniej ½ Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz zagrają w Finale Wojewódzkim. Dziewczęta wygrały 2:0 ze szkołą z Krzczonowa, 2:1 z Szyszkowa i 2:1 z Batorzem 2:1.
Skład zespołu: Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Markiewicz, Aleksandra Kosz, Zioło Anna, Burdon Wiktoria, Duda Kinga, Obydź Aleksandra. Prowadzący Mieczysław Biernacki

NAJLEPSZE GIMNAZJUM, NAJLEPSI UCZNIOWIE, NAJLEPSZA KADRA

    

Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa
Sportowego Szkół w roku 2017/2018

     Dnia 25.01.2019r. w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018.
Uroczystość taka odbywa się co roku. Ale dla nas, społeczności Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku, tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii naszego miasta – szkoła z Kraśnika zwyciężyła we współzawodnictwie wojewódzkim!!! ( I miejsce na 299 sklasyfikowanych szkół) To ogromny sukces. Już w ubiegłym roku byliśmy bardzo zadowoleni otrzymując piękny puchar za II miejsce w tej klasyfikacji. Teraz okazało się, że jesteśmy najlepsi !
     W ten sposób zamknęliśmy piękną klamrą sportową historię naszej szkoły. Historię, która rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy 3 lekcje wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach, asfaltowym parkingu i „klepisku” przy szkole. Historię, która dzięki naszym bardzo zdolnym uczniom usiana była dziesiątkami medali finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym, lekkoatletyce, siatkówce, piłce nożnej i piłce ręcznej. W historii, która kończy się najwyższym możliwym osiągnięciem w tej rywalizacji. Historii szkoły, która wygasa w tym roku.
     Twórcami tego całego dorobku byli przede wszystkim nasi uczniowie. Jednak ich sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia wszystkich dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy rozumieli, że wychowanie fizyczne to tak samo ważny przedmiot jak każdy inny.
Oby nasi następcy (uczniowie szkół podstawowych) poszli tym śladem i mogli cieszyć się takimi sukcesami jak my.

FOTORELACJA

CHŁOPCY NAJLEPSI W POWIECIE

     Miasto i Powiat zdobyty przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku Dnia 23 stycznia 2019 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Nasi siatkarze wygrywając I etap zawodów międzyszkolnych - miasto pokonując po 2:0 SP nr 6 i SP nr 2 w Kraśniku awansowali do Mistrzostw Powiatu.
I w tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna prowadzona przez trenera Mieczysława Biernackiego zdecydowanie wygrała wszystkie mecze po 2:0 z ZSO Urzędów i SP Szastarką zajęła I m-ce i awansowała do 1/2 Mistrzostw Województwa.
Skład zespołu:
Dawid Cieślik, Hubert Dalmata, Dawid Grabowski, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Sebastian Mikusek, Dawid Nakonieczny, Kacper Ryba, Bartłomiej Sadowski, Adam Skica, Bartłomiej Tryka, Stanisław Włodarczyk.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!!

DZIEWCZĘTA ZDOBYWAJĄ POWIAT

     Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku wygrały Miasto i Powiat
Dnia 18 stycznia 2019 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku Nasze dziewczęta wygrały w mieście Igrzyska Młodzieży Szkolnej wygrywając po 2:0 ze SP nr 5 i SP nr 2 w Kraśniku awansując do Mistrzostw Powiatu.
Dnia 22.01.2019 r. w Urzędowie w Mistrzostwach Powiatu zajęły I m-ce pokonując 2:0 ZSO Urzędów, SP w Annopolu i SP w Szastarce i tym samym awansowały do 1/2 Mistrzostw Województwa.
Skład zespołu: Wiktoria Burdon, Kinga Duda, Aleksandra Kosz, Zuzanna Markiewicz, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Anna Zioło.
Prowadzący: Mieczysław Biernacki
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów
PS. Zuzia po kontuzji wracaj jak najszybciej do zdrowia happy

KWESTA W STOKROTCE

     W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności i słodyczy prowadzonej w supermarkecie Stokrotka przy ulicy Mickiewicza. W godzinach 12.00 -17.00 kwestowały: Wiktoria Burdon i Daria Opoka
Paulina Czarnota i Oliwia Kuś
Oliwia Wilk i Julia Ciba

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Z zebranych produktów zostaną przygotowane noworoczne paczki dla potrzebujących. Dziękuję w/w uczennicom za swój poświęcony czas i zaangażowanie się w pracę na rzecz drugiego człowieka. I zapraszam do fotogalerii.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Joanna Mazik

FOTORELACJA

OLIMPIADA ZDROWIA

     W dniu 14 grudnia 2018r. w Rejonowym Oddziale PCK w Kraśniku przy ulicy Kwiatkowskiego 12 odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia. Do drugiego etapu przystąpiło dziesięcioro uczniów. Naszą szkołę reprezentował Dawid Nakonieczny z klasy 3c, który w etapie szkolnym zdobył największą liczbę punktów. Podczas etapu rejonowego Dawid zdobył 16 punktów ex æquo z uczennicą ze Skorczyc. Po dogrywce uczeń zajął drugie miejsce. Gratuluję Dawidowi posiadanej wiedzy i wierzę, że uda Mu się ją wykorzystać w swoim życiu. I zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Joanna Mazik

FOTORELACJA

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI
PŁYWACY JAK ZWYKLE NA MEDAL

     Pływanie, to zawsze była mocna strona naszych gimnazjalistów. Przez lata funkcjonowania szkoły wywalczyliśmy wiele medali Finałów Wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu – zarówno w wyścigach sztafetowych jaj i indywidualnie. W tym roku szkolnym, z wiadomych powodów nie udało się w ogóle skompletować sztafet (po raz pierwszy w historii szkoły). Nie poddaliśmy się jednak i wystawiliśmy naszych reprezentantów w wyścigach indywidualnych. Niemal wszyscy przeszli eliminacje miejskie, powiatowe i rejonowe, a w Finale Wojewódzkim passę medalową naszej szkoły podtrzymał Piotr Borsuk. Na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal. W Finale Wojewódzkim wystąpili również: Aleksandra Kurzyna (XI m na 50m stylem dowolnym) i Patryk Kasperski (XII m na 50m stylem klasycznym).
    Prawdopodobnie pływacy będą mieli jeszcze jedną okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Być może w czerwcu 2019r odbędzie się „drugi rzut” szkolnych zawodów pływackich.

Strona 2 z 95 < 1 2 3 4 5 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2978219 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018