STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Kwiecień 21 2018 07:41:17
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest sobota 21 Kwietnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma
 
STRÓŻ TALENTU 2018

    Od 14 lat społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku spotyka się na dorocznym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu”. Festiwal powstał z inicjatywy nauczycieli p. Małgorzaty Fendrykowskiej i p. Anny Niewiadomskiej z myślą o prezentacji artystycznych dokonań i pasji uczniów
Festiwal zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Miasta pan Łukasz Skokowski, nauczyciele – bibliotekarze z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.
    Występ każdego ucznia poprzedzony był krótką informacją o nim samym, jego sukcesach. Nierzadko okazywało się, że młodzi artyści mają nagrody i wyróżnienia w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    21 marca 2018 r. społeczność Gimnazjum powitała wiosnę. Było wesoło. Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie mogli zamienić się rolami z nauczycielami i poprowadzić lekcje dla swoich kolegów. Główna część obchodów I Dnia Wiosny odbyła się na hali sportowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla klas konkursy: "Zielono mi", "Wiosna i my w obiektywie", "Wiosna na głowie" oraz liczne zabawy dla drużyn z poszczególnych klas. Wszystkie konkurencje oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska, pani Dorota Anders-Duda, pani Elżbieta Matryba.
Nagrodami dla najlepszych klas były Glejty na dzień bez pytania i kartkówek oraz wejściówki do kina i na basen ufundowane przez CKiP oraz MOSiR w Kraśniku. Imprezę uświetnił występ gimnastyczek przygotowanych przez panią Wiesławę Pomykalską.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aneta Tworek

FOTORELACJA

SUKCES W MŁODZIEŻOWEJ OLIMPIADZIE Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

    Dnia 20 marca 2018 r. odbył się etap okręgowy Młodzieżowej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie. Wśród 50 najlepszych uczestników znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Czaplicki z kl. IIID. 10 maja weźmie on udział w eliminacjach centralnych w Warszawie.

Opiekun: Małgorzata Czubińska

DZIEŃ LICZBY π

    W dniu 15 marca odbył się konkurs matematyczno-sportowy organizowany w ramach obchodów „Dnia liczby π”. Uczniowie klas drugich rywalizowali w 3 konkurencjach:
- tor przeszkód, po pokonaniu którego, należało rozwiązać zadanie rachunkowe
- zadanie matematyczne tzw. piramida
- rzut do kosza i pytanie z matematyki.
I miejsce zajęła klasa II E, II miejsce klasa II C, III miejsce klasa II B.
Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny na plakat o liczbie π: I miejsceKamil Kowalczyk kl. IIID, II miejsceJulia Ciba kl. IIE, III miejscePaulina Czarnota kl. IIE. Dodatkową atrakcją był występ grupy gimnastycznej i uwielbiane przez uczniów ciasteczka z liczbą π.
Nagrody w konkursach (tablice matematyczne, przybory geometryczne i rysunkowe) ufundowała Rada Rodziców.
Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego i plastyki.

Koordynator: Grażyna Hołota

FOTORELACJA

V POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „MAPA BEZ TAJEMNIC”

    19 marca 2018 roku odbył się drugi etap Powiatowego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku dla uczniów gimnazjów powiatu kraśnickiego „Mapa bez tajemnic”. Z naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów.
Po eliminacjach powiatowych laureatem konkursu został Jakub Czaplicki uczeń klasy III D – I miejsce, wyróżnienia otrzymali: Maciej Cieślik klasa III D, Kaja Mazur klasa III C, Paweł Gustaw klasa III A. Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe.
Do konkursu uczniów przygotowywały p. Małgorzata Gotner-Lis i p. Elżbieta Rudzińska.
Gratulujemy wymienionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

SIATKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM

    8 marca w Piaskach odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Siatkarze naszej szkoły wygrywając kolejne etapy zawodów międzyszkolnych – miasto, powiat, rejon oraz broniąc tytułu mistrza z ubiegłego roku przegrali w finale mecze z Białą Podlaską i Nałęczowem zajmując V miejsce.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
Trener: Mieczysław Biernacki

BRĄZOWE MEDALISTKI

     W dniu 07.03 2018 r w Piaskach odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.
Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku pierwszy raz w historii szkoły zajęły medalowe III miejsce. Jest to dla dziewcząt ogromny sukces pierwszy raz od 17 lat stanąć na podium i zostać brązowymi medalistkami w finale wojewódzkim.
Dziewczęta w swojej grupie po dramatycznej i wspaniałej grze z Opolem Lubelskim wygrały 2:1 (24:26, 25:21, 17:15) i uległy mistrzyniom województwa jak się później okazało z Świdnikiem 0:2 (23:25, 13:25). Grając o trzecie miejsce z ikoną siatkówki Tomaszowem Lubelskim po decydujących wskazówkach i motywacji drużyny prowadzącego zespół dziewczęta zostawiły ogromne serce na boisku wygrywając 2:0 (25:18, 25:22).
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
Prowadzący Mieczysław Biernacki

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

    Dnia 1 marca 2018 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów odbył się Finał V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Lublinie, Burmistrz Miasta Kraśnik, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i Fundacja Niepodległości.
Konkurs ten adresowany był do młodzieży gimnazjalnej z powiatu kraśnickiego. Ideą przyświecającą organizacji tego Konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów gimnazjów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy o działalności konspiracji antykomunistycznej w latach 1944-1963 oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy polskiego Państwa Podziemnego. W bieżącym roku konkurs miał charakter historyczno-literacki. Jego temat brzmiał „Śladami żołnierzy majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.

BIEG TROPEM WILCZYM 2018

     Od 2011 roku obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczne obchody w Kraśniku, to między innymi symboliczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”, który odbył się dnia 4 marca o godzinie 12.00 w parku im. Jana Pawła II.
Jak zwykle w biegu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Wszyscy pokonali wyznaczoną w parku trasę o długości 1963m. Dystans taki jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany właśnie w 1963r. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowe medale oraz pakiet informacji historycznych. Mimo mroźnej pogody, ale słonecznego dnia, podczas imprezy panowała znakomita atmosfera. Wszyscy umówili się na start w przyszłym roku.

FOTORELACJA

REJON ZDOBYTY I CZAS NA FINAŁ WOJEWÓDZKI

    W dniu 2 marca 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców.
W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Modliborzyc, Tarnogrodu oraz z Wysokiego i tym samym awansując do finału mistrzostw województwa.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 2 z 89 < 1 2 3 4 5 > >>
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2548751 Unikalnych wizyt

ZG © 2014