STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEPaździernik 16 2018 16:01:34
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest wtorek 16 Października 2018.
Imieniny obchodzą;: Gaweł, Florentyna, Ambroży, Jadwiga, Małgorzata
 
GORĄCZKA ZŁOTA

    W miesiącach maju i czerwcu w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Gorączka Złota”. Uczniowie, którzy zapisali się do Szkolnego Koła PCK zbierali monety do puszki dwa razy w tygodniu. W puszcze znaleźliśmy 489 monet i jeden banknot co dało kwotę 86,20zł. Po przeliczeniu zebrane fundusze zostały w dniu 14 czerwca przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku i będą wsparciem finansowym wypoczynku letniego dzieci i młodzieży ze świetlicy. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik

CUDZE CHWALICIE…

    Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku brali udział w XIV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Cudze Chwalicie…”. Konkurs polega na wykonaniu folderu metodą projektu o wybranym miejscu w powiecie kraśnickim, które warto otoczyć ochroną. W tym roku szkolnym uczennice klasy IIID: Zuzanna Gajewska, Wiktoria MichalczykOlga Nitkiewicz wykonały pracę pod tytułem „Płynie Wisła przez… Annopol”. W ogólnej kwalifikacji zajęły I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczennice napisały, dlaczego akurat wybrały ten temat „Piękna i dzika przyroda, rozwijająca się bez obawy przed zniszczeniem destrukcyjną działalnością człowieka, bogata historia powstania skarpy wapiennej ze skamieniałościami morza kredowego /amonity, chimery…/ możliwość podziwiania elementów wolnej i żywej doliny rzeki oraz jej nieuregulowanego koryta – to jedynie kilka powodów, dla których zdecydowałyśmy się na opisanie właśnie tego terenu. Tajemnicze miejsce krawędzi naszego powiatu kraśnickiego kusi swym bogactwem i naturalnością. Niewiele jest miejsc, gdzie z taką łatwością można w ciekawy sposób poznać potęgę otaczającej nas przyrody. I cóż nam z uroków zanieczyszczonej i zniszczonej działalnością człowieka Wisły w Krakowie czy Warszawie skoro tuż pod nosem możemy podziwiać to, do czego powstania człowiek nawet ręki nie przyłożył”.
Opiekunem grupy była nauczycielka geografii Elżbieta Rudzińska.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.


SREBRNY MEDAL W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

    Dnia 13 czerwca 2018 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: Biała Podlaska, Lublin, Chełm, Telatyn, Opole Lubelskie, Kraśnik.
Zespół z Kraśnika wystąpił w składzie: Kacper Ołownia, Adam Skica, Dawid Ryziński.
W finale o I miejsce chłopcy przegrali z Opolem Lubelskim 0:2 (15:12, 15;10), pokonując w eliminacjach Telatyn 2:0 i Lublin 2:1.
Gratulujemy!!!

Trener drużyny: Mieczysław Biernacki

BRĄZOWY MEDAL W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

    Dnia 12 czerwca 2018 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: Biała Podlaska, Zamość, Świdnik, Lublin, Czernic, Kraśnik.
Zespół z Kraśnika wystąpił w składzie: Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła, Martyna Ostrowska.
W finale o III miejsce dziewczęta pokonały zespół z Czernic w tie-breaku 2:1.
Gratulujemy!!!

Opiekun drużyny: Mieczysław Biernacki

SREBNI DWUBOIŚCI

     Kolejną niespodziewaną zmianą w kalendarzu imprez SZS był powrót, po rocznej przerwie, zawodów w dwuboju nowoczesnym. Ta zmiana nie zasmuciła gimnazjalistów z naszej szkoły, bowiem w poprzednich latach wielokrotnie zdobywaliśmy medale w tej dyscyplinie. Nie inaczej było i w tym roku choć nie mogliśmy wystąpić w pełnym składzie (czas wycieczek klasowych).
   12 czerwca 2018r. nie sprzyjała też pogoda, ale padający deszcz w równy sposób przeszkadzał wszystkim ekipom. Nasi reprezentanci w składzie: Zofia Szewczyk 3g, Aleksandra Kurzyna 2b, Kacper Blat 3g i Filip Bożek 3g jak zwykle wykazali się nie tylko dużymi umiejętnościami, ale również wielką ambicją. Każdy płynął 100m stylem dowolnym i biegł 1000 m, a czasy przez nich uzyskane przeliczane były na punkty według specjalnych tabel. Cała drużyna zdobyła 8273 pkt. co dało puchar za drugie miejsce i srebrne medale dla wszystkich członków zespołu.
    W ostatnim czasie można chyba mówić o srebrnej serii sportowców z Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku. Niespełna tydzień temu „wyłowiliśmy” dwa srebrne medale z pływalni AQUA Lublin, a teraz srebrni okazali się dwuboiści.

FOTORELACJA

GRA TERENOWA 2018

    30 maja 2018 roku odbyła się VI edycja Gry Terenowej „Z Szarymi Szeregami przez Kraśnik” organizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1. Cele gry to:
- kultywowanie tradycji związanych z działalnością Szarych Szeregów – Patrona Gimnazjum,
- poznawanie historii naszego miasta,
- uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- nabywanie nowych umiejętności i sprawności np. wiązanie węzłów, elementy musztry, pierwsza pomoc, strzelanie do celu,
- kształtowanie umiejętności planowania i współpracy w grupie.
W tym roku w grze wzięły udział drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1. Grupy przyjęły nazwy związane z Szarymi Szeregami i liczyły od 4 do 6 osób.

SREBNI PŁYWACY

    Rok szkolny 2017/2018 to rok który przejdzie do historii szkolnictwa z wielu powodów.
Między innymi dlatego, że kilka imprez sportowych w niektórych dyscyplinach z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego odbędzie się …dwa razy.

Z KAMERĄ ZA PAN BRAT

    Coroczny konkurs filmowy z języka niemieckiego „Z kamerą za pan brat”, który prowadzony był metodą projektu został rozstrzygnięty. Brali w nim udział:
klasa IIC: Mikusek Sebastian, Cieślik Dawid, Nakonieczny Dawid (gościnnie) – FILM
Kochańska Wiktoria, Depta Weronika (gościnnie), Dolan Julia (gościnnie), Łapa Weronika (gościnnie) – FILM
klasa IIIC: Kalinowska Agata, Kalinowska Kinga – FILM
Babut Patrycja, Huber Zuzanna, Kowalska Maria, Mazur Kaja – FILM
Małyszek Filip, Kuś Jakub, Doliński Sebastian – FILM
klasa IIID: Gębala Monika, Biskup Paulina – FILM
Gębala Jakub, Jabłoński Jakub, Czaplicki Jakub, Cieślik Maciej – FILM
klasa IIIB: Dudek Monika, Krakowiak Anna, Kudla Wiktoria, Albin Emilia – FILM
klasa IIIA: Matysek Aleksandra, Pikula Marcin – FILM
klasa IIB: Ostrowska Martyna, Skica Adam, Ciepła Weronika, Ciepła Wiktoria – FILM
klasa IIIG: Oktawia Wojtaszek – FILM FILM2
klasa IIIG: Zofia Szewczyk – FILM

Opiekunki projektu: Anna Goleń, Małgorzata Strąk

FINAŁ III EDYCJI MOWOS JUŻ ZA NAMI

    10 maja poznaliśmy Finalistów i Laureatów 3. edycji Młodzieżowej Olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Czaplicki z kl. IIID uzyskując tytuł Laureata.
Eliminacje centralne odbyły sie w gmachu SGH w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Najwyższej Izby Kontroli. Ostatecznie przystąpiło do nich 47 zawodników, z których 25 na podstawie wyników uzyskanych z testu wiedzy zakwalifikowało się do 2. etapu zmagań, czyli prezentacji przed Komisją Centralną
Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz jego Opiekunowi merytorycznemu!

DZIEŃ DZIECKA 2018 NA SPORTOWO

     Jak co roku Dzień Dziecka uczciliśmy w naszej szkole na sportowo.
30.05.2018r, po dwóch godzinach lekcyjnych, wszyscy którzy chcieli się nami bawić spotkali się na boiskach sportowych naszej szkoły.

Strona 2 z 92 < 1 2 3 4 5 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2711697 Unikalnych wizyt

ZG © 2014