STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKELipiec 17 2019 14:26:22
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 17 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą;: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
 
Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

    
Dnia 22 marca 2019 r. w Naszej Szkole odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 1 marca. Ideą przyświecającą organizacji tego Konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów gimnazjów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy o działalności konspiracji antykomunistycznej w latach 1944 – 1963 oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy polskiego Państwa Podziemnego.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Zaciekła rywalizacja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce-Dawid Cieślik. Klasa III C
II miejsce - Wojciech Wojaczek, klasa III C
II miejsce ex aequo - Tomasz Wróblewski ,klasa III C
III miejsce - Hubert Dalmata, klasa III C

Wyróżnienia otrzymali-Dawid Nakonieczny, Patrycja Wołoszyn, Maksymilian Tyzo, Jakub Wcisło,
Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła Pani Dyrektor Agnieszka Jarosz.Dzień Liczby Pi

    
W dniu 12 marca zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły obchodzono Dzień liczby π . Uczniowie z klasy III c Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek i Aleksandra Zapalska przygotowali prezentacje ,które obejrzeli wszyscy gimnazjaliści. Uczniowie z klasy III b i III c pod opieką p. Małgorzaty Plesz wykonali kopuły geodezyjne. Uczennice z klasy III d Wiktoria Iżycka, Patrycja Grzymek i Olga Obydź z klasy III b w ramach konkursu „Świat bez liczb” wykonały prace ,które pokazały, że chcemy żyć w uporządkowanym świecie. Okolicznościowa gazetka i słodkie ciasteczka z liczbą π były dopełnieniem tego ostatniego w historii szkoły dnia liczby Pi.
Koordynator: Grażyna Hołota
Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.Dziękujemy.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ
FESTIWAL TWÓRCZOŚCI "STRÓŻ TALENTU" 2019

    
„Czarodziejska godzino tworzenia,
najpiękniejsza z wszystkich godzin życia,
światło twoje duszę rozpromienia,
jak toń morską rozpromienia słońce.”
Kazimierz Przerwa-Tetmajer


Tymi słowami rozpoczął się festiwal twórczości pod hasłem "Stróż Talentu" 2019, promujący zdolnych, pełnych pasji młodych ludzi. W tym roku szkolnym uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowali się twórczy uczniowie dwóch szkół, Publicznego Gimnazjum nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, którzy swoimi zainteresowaniami wzbogacają i przekształcają nie tylko własne życie, ale także życie swojego otoczenia. Podziwialiśmy twórczość muzyczną, plastyczną, literacką i występy taneczne. Festiwal odbył się 15 marca 2019 roku w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej. Zaproszenie, na to długo oczekiwane wydarzenie, przyjęli: burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, którego reprezentowała kierownik Referatu Edukacji UM Kraśnik Monika Poleszak, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły.
W festiwalu wzięło udział 31 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę „Stróż Talentu”, ufundowaną przez Radę Rodziców. Był to naprawdę magiczny wieczór, który przygotowały Małgorzata Fendrykowska i Anna Niewiadomska.
Swoje pasje zaprezentowali podczas festiwalu następujący uczniowie:
Beksiak Jagoda, Borsuk Piotr, Ciba Julia, Grzymek Patrycja, Kania Katarzyna, Kasperski Patryk , Kuś Oliwia, Ostrowska Martyna , Pawka Maciej, Pełka Julia , Pietrzyk Martyna ,Serwatka Zuzanna , Sudół Cezary, Wojaczek Wojtek, Wołoszyn Patrycja
Fotorelację z festiwalu przygotował Cezary Sudół z klasy IIIa.JUBILEUSZ 100 -LECIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

    
Polski Czerwony Krzyż obchodzi swój jubileusz. Od stu lat zajmuje się udzielaniem pomocy
humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej
pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa.

TYM RAZEM MY ZRÓBMY COŚ DLA PCK!

Zapraszamy wszystkich uczniów do składania życzeń z okazji
setnej rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża,
Serdeczności w różnej formie (życzenia w języku polskim, angielskim, niemieckim, pocztówki, rysunki, wierszyki)
należy składać do czerwonego pudełka w sali 319 do końca kwietnia.
Ze wszystkich życzeń zostanie utworzony kolaż, który później zostanie przekazany organizacji.

Dziękujemy!

„Każdy ma coś, co może dać innym”
kONKURSY PRZEDMIOTOWE

    

Tak! Mamy Laureata!
Nasz uczeń Jakub Wcisło z klasy 3 c w dniu 27 lutego jako jedyny z kraśnickich szkół wziął udział w III etapie Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Doskonale poradził sobie z zadaniami konkursowymi i... uzyskał tytuł Laureata!
Nauczyciel przygotowujący: p. Sylwia Kwietniewska.
Brawo Jakub!!! Jesteśmy z Ciebie dumni!!!
Grono Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum Nr 1 życzy Ci dalszych sukcesów!!!
Cieszymy się również z Naszych Finalistów: Julii Odziewy z klasy 3 c z języka niemieckiego (nauczyciel przygotowujący p. Małgorzata Strąk) oraz Sebastiana Mikuska z klasy 3c z matematyki (nauczyciele przygotowujący: p. Małgorzata Plesz i p. Grażyna Marcinkowska).
Serdecznie gratulujemy!

BIEG TROPEM WILCZYM 2019

     Od 2011roku obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczne obchody w Kraśniku, to między innymi symboliczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”, który odbył się dnia 3marca o godzinie 12.00 w parku im. Jana Pawła II. Jak zwykle w biegu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Wszyscy pokonali wyznaczoną w parku trasę o długości 1963m. Dystans taki jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany właśnie w 1963r. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowe medale oraz pakiet informacji historycznych. Był też słodki poczęstunek w postaci smacznego pączka.
Mimo słonecznego choć chłodnego dnia, podczas imprezy panowała znakomita atmosfera. Pewnie spotkamy się tutaj również w przyszłym roku, ale już nie jako społeczność Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku.

SIATKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM 2019

     W dniu 27.02 2019 r w Kraśniku odbył się Turniej ½ Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Siatkarze z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz meldują się w Finale Wojewódzkim wygrywając 2:0 ze szkołą z Tarnogrodu, 2:0 z Modliborzycami i 2:0 z Wysokim.
Skład zespołu: Adam Skica, Dawid Cieślik, Dawid Grabowski, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Kacper Ryba, Bartłomiej Sadowski, Bartłomiej Tryka, Hubert Dalmata, Dawid Nakonieczny, Stanisław Włodarczyk oraz Sebastian Mikusek. Na zdjęciach również z najlepszą drużyną w rejonie - Dyrektor PG nr 1 w Kraśniku p. Agnieszka Jarosz, która wręczała dyplomy na zakończeniu turnieju.
Trener Mieczysław Biernacki

SIATKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM 2019

     W dniu 26.02 2019 r w Biłgoraju odbył się Turniej ½ Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz zagrają w Finale Wojewódzkim. Dziewczęta wygrały 2:0 ze szkołą z Krzczonowa, 2:1 z Szyszkowa i 2:1 z Batorzem 2:1.
Skład zespołu: Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Markiewicz, Aleksandra Kosz, Zioło Anna, Burdon Wiktoria, Duda Kinga, Obydź Aleksandra. Prowadzący Mieczysław Biernacki

NAJLEPSZE GIMNAZJUM, NAJLEPSI UCZNIOWIE, NAJLEPSZA KADRA

    

Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa
Sportowego Szkół w roku 2017/2018

     Dnia 25.01.2019r. w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018.
Uroczystość taka odbywa się co roku. Ale dla nas, społeczności Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku, tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii naszego miasta – szkoła z Kraśnika zwyciężyła we współzawodnictwie wojewódzkim!!! ( I miejsce na 299 sklasyfikowanych szkół) To ogromny sukces. Już w ubiegłym roku byliśmy bardzo zadowoleni otrzymując piękny puchar za II miejsce w tej klasyfikacji. Teraz okazało się, że jesteśmy najlepsi !
     W ten sposób zamknęliśmy piękną klamrą sportową historię naszej szkoły. Historię, która rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy 3 lekcje wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach, asfaltowym parkingu i „klepisku” przy szkole. Historię, która dzięki naszym bardzo zdolnym uczniom usiana była dziesiątkami medali finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym, lekkoatletyce, siatkówce, piłce nożnej i piłce ręcznej. W historii, która kończy się najwyższym możliwym osiągnięciem w tej rywalizacji. Historii szkoły, która wygasa w tym roku.
     Twórcami tego całego dorobku byli przede wszystkim nasi uczniowie. Jednak ich sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia wszystkich dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy rozumieli, że wychowanie fizyczne to tak samo ważny przedmiot jak każdy inny.
Oby nasi następcy (uczniowie szkół podstawowych) poszli tym śladem i mogli cieszyć się takimi sukcesami jak my.

FOTORELACJA

CHŁOPCY NAJLEPSI W POWIECIE

     Miasto i Powiat zdobyty przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku Dnia 23 stycznia 2019 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Nasi siatkarze wygrywając I etap zawodów międzyszkolnych - miasto pokonując po 2:0 SP nr 6 i SP nr 2 w Kraśniku awansowali do Mistrzostw Powiatu.
I w tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna prowadzona przez trenera Mieczysława Biernackiego zdecydowanie wygrała wszystkie mecze po 2:0 z ZSO Urzędów i SP Szastarką zajęła I m-ce i awansowała do 1/2 Mistrzostw Województwa.
Skład zespołu:
Dawid Cieślik, Hubert Dalmata, Dawid Grabowski, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Sebastian Mikusek, Dawid Nakonieczny, Kacper Ryba, Bartłomiej Sadowski, Adam Skica, Bartłomiej Tryka, Stanisław Włodarczyk.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!!

Strona 2 z 96 < 1 2 3 4 5 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3042936 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018