STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Sierpień 23 2017 07:56:19
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 23 Sierpnia 2017.
Imieniny obchodzą;: Róża, Apolinary, Filip, Miła
 


Uczniowie klas II i III otrzymują bezpłatnie podręczniki w szkole.


 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

     23 czerwca o godzinie 9.30 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość w szkole poprzedziła msza św., która odbyła się w parafii św. Józefa o godz. 8.30, w intencji uczniów i nauczycieli szkół.
Po mszy, społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w hali sportowej aby podsumować miniony rok. Wręczone zostały dyplomy dla najlepszego ucznia w każdej klasie, przygotowane przez Lubelski Zarząd Szarych Szeregów. Wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za sukcesy w konkursach, zawodach sportowych i za działalność na rzecz szkoły. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w klasach, a później na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

FOTORELACJA

GALA GIMNAZJUSZY 2017

    Dnia 21 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich połączone z Galą Gimnazjuszy oraz wręczeniem statuetki Primus Inter Pares. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. pan Zdzisław Łoziński – Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, pan burmistrz – Mirosław Włodarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Przerwa, wychowawcy, rodzice i nauczyciele.
    Podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wręczyła również Listy Gratulacyjne Rodzicom, świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie odnoszący sukcesy w nauce. Nagrodzeni zastali także laureaci konkursów przedmiotowych i sportowcy.

IX MIEJSCE SIATKARZY NA MISTRZOSTWACH POLSKI W ELBLĄGU

     W dniach 14-17 czerwca 2017 r. w Elblągu odbył się Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców.
W zawodach wzięło udział 16 najlepszych gimnazjów w Polsce. Reprezentujący województwo lubelskie, bardzo dobrze spisali się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli IX miejsce.
Rozlosowano 4 grupy po 4 zespoły. W swojej grupie rozegraliśmy trzy mecze. W pierwszym jak później okazało się najważniejszym meczu, po zaciętej grze przegraliśmy w tie breaku z Gimn. nr 12 Kielce 2:1 (22:25, 30:28, 17:15). Wygrana dawałaby nam wyjście z grupy z drugiej pozycji i dalszą grę o miejsca 1-8. W drugim z Gimn. nr 3 Olsztyn wygraliśmy 2:0 (25:21, 25:22) i w trzecim przegraliśmy z wicemistrzem turnieju SS Rzeszów 2:0 (25:14, 25:23).
Zajmując trzecią pozycję w grupie graliśmy o miejsca 9-12, gdzie w półfinale wygraliśmy z Gimn. nr 4 Bełchatów 2:0 (25:11, 25:14), a w finale pokonaliśmy Gimn. nr 46 Kraków 2:0 (25:18, 25:22).
Drużyna naszej szkoły zagrała w składzie: Krystian Grabowski, Jakub Bieniek, Bartosz Dąbrowski, Oliwier Pastuszka, Piotr Tomas, Sebastian Wnuk, Adam Geneja, Kamil Janik, Krzysztof Kufel, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz i Bartłomiej Sadowski.
Trenerem zespołu był p. Mieczysław Biernacki
Duże podziękowanie należą się naszym sponsorom, którzy finansowo wsparli nasz wyjazd:
- Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku p. Dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska (zakup nowych strojów sportowych oraz koszty zakwaterowania i wyżywienia),
- Prezes Zarządu Fabryki Łożysk Tocznych p. Grzegorz Jasiński (usługa transportowa),
- Nadleśnictwo Kraśnik. Lasy Państwowe, Nadleśniczy Waldemar Kuśmierczyk,
- GUMET Sz. Geneja Spółka Jawna – Kraśnik.

JESTEŚMY DUMNI I GRATULUJEMY !!!
POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY „CUDZE CHWALICIE…”

    14 czerwca 2017 roku odbyło się podsumowanie XIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Cudze chwalicie…”. Konkurs polegał na wykonaniu metodą projektu albumu z całorocznej obserwacji danego terenu. Praca nad przygotowaniem albumu uwrażliwiła młodzież na piękno przyrody naszej „Małej Ojczyzny” oraz przyczyniła się do rozbudzenia świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia.
    Naszą szkołę reprezentowały trzy grupy, które opisywały tereny wąwozów i źródła rzeki Wyżnicy. Wąwozy, ponieważ teren naszej ojcowizny jest położony na lessach, w których tworzą się przepiękne krajobrazy wąwozów.
W wyniku eliminacji: III miejsce zajęła grupa opracowująca „Wąwozy Dzierzkowickie, czyli piękno Powiatu Kraśnickiego” Dominika Mazur, Kinga Furgał, Jakub Bieniek.
Wyróżnienia: Gracjana Bożek i Julia Grzegorczyk za opracowanie „Wąwozy Dzierzkowickie, czyli piękno Powiatu Kraśnickiego” oraz Zuzanna Gajewska, Wiktoria Michalczyk, Olga Nitkiewicz za opracowanie „U źródeł małej wielkiej rzeki”.
Gratulujemy uczniom ich pracy i wyników.

Opiekun: Elżbieta Rudzińska

KONKURS NA ZBIÓRKĘ MAKULATURY

    Rozstrzygnęliśmy tegoroczny konkurs na zbiórkę makulatury. Łącznie w szkole zebrano imponującą ilość 1780 kg.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa II G - 421 kg
II miejsce - klasa II C - 113 kg
III miejsce - klasa I D - 107,5 kg
IV miejsce - klasa II E - 103 kg.
Zwycięska klasa II G otrzymała nagrodę w postaci dofinansowania do wycieczki w kwocie 200 zł. Klasy II C, I D i II E otrzymały nagrody po 20 zł.
Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przynoszenie makulatury i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Szkolny Klub Wolontariusza "Pomocne Dłonie"

GRA TERENOWA 2017

    V edycja gry terenowej „Z Szarymi Szeregami przez Kraśnik” odbyła się 1 czerwca 2017 roku. W grze uczestniczyło 10 drużyn, które przyjęły nazwy związane z Szarymi szeregami: Arsenał, Bojowe Szkoły, Brzask, Lilijka, Parasol, Wawer, Wojtek, Zawiszacy, Zośka, Związek Koniczyn.
    Przed rozpoczęciem gry terenowej można było uzyskać dodatkowe punkty za: nakręcenie filmu nawiązującego do ważnego wydarzenia z historii Polski lub działalności Patrona naszej szkoły oraz wykonanie plakatu związanego z nazwą drużyny.
     Gra rozpoczęła się od powitania uczestników oraz prezentacji drużyn. Oceny strojów dokonała pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska i przyznała grupom punkty za pomysłowość, kreatywność i wysiłek włożony w ich przygotowanie.

AKCJA „GORĄCZKA ZŁOTA”

    Akcja „Gorączka złota” prowadzona przez Szkolne Koło PCK została zakończona. Od 10 maja do 12 czerwca 2017 r. uczniowie kwestowali w naszej szkole. W sumie uzbieraliśmy 4735 monet i jeden banknot na łączną kwotę: 543,20 zł. Otrzymane fundusze zostały już przekazane do Rejonowego Oddziału PCK i dzięki nim dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało dofinansowanie do kolonii letnich w Mszanie Dolnej.
    W imieniu Szkolnego Koła PCK serdecznie dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu naszej akcji oraz za każdy grosz wrzucony do naszej puszki.

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Joanna Mazik


W NAGRODĘ DO KINA

     12 czerwca nasza klasa I c wraz z wychowawcą wybrała się do kraśnickiego kina. Bilety były nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców za najwyższą wpłatę w szkole. Seans, który mogliśmy oglądać, to „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” w 3D.
Film wszystkim się podobał, a atmosfera była fantastyczna. Dziękujemy Radzie Rodziców za miły prezent!

KONSTYTUCYJNE PRAWA OBYWATELA OCZAMI WSPÓŁCZESNYCH NASTOLATKÓW

    Dnia 6 czerwca 2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z wiedzy o społeczeństwie „Konstytucyjne prawa obywatela oczami współczesnych nastolatków”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas II. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością praw obywatelskich zapisanych w konstytucji RP oraz umiejętnościami plastycznymi. Prace oceniała komisja w składzie: p. Małgorzata Fendrykowska, p. Małgorzata Czubińska i p. Iwona Gawlik.
    Uczniowie wykonali prace wykorzystując rozmaite techniki i niesamowitą pomysłowość i wyobraźnię. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Po długich debatach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Kamil Kowalczyk – klasa II D
II miejsce – Maria Kowalska – klasa II C
III miejsce – Filip Małyszek – klasa II C
Wyróżnienie otrzymali: Filip Sułek – klasa II E oraz Klaudia Misiurek – klasa II E
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i oceny.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

HOLLYWOOD BÓJ SIĘ! MŁODZI REŻYSERZY I AKTORZY W NATARCIU

    Konkurs debiutantów w kategorii Reżyser i Aktor został rozstrzygnięty. Pod okiem pań nauczycielek: p. Anny Goleń oraz p. Małgorzaty Strąk młode talenty z klas drugich i trzecich wykazując się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego (wymowa, gramatyka) napisali scenariusze oraz na ich podstawie nakręcili filmy.
    Oto zwycięzcy konkursu który odbywał się na przestrzeni od lutego do końca maja 2017 – wschodzące gwiazdy to: Buwaj Aleksandra IIIE, Machoń Natalia IIIE, Pęczkowska Natalia IIIE (film 1) oraz Kołodziej Anna IIIF, Szwedo Patrycja IIIF, Małyszek Filip IIC (film 2).

FILM 1
FILM 2

Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2303830 Unikalnych wizyt

ZG © 2014