STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Luty 28 2017 04:03:22
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest wtorek 28 Lutego 2017.
Imieniny obchodzą;: Roman, Ludomir, Makary
 
ZŁOTA PIĄTKA KRAŚNICKIEGO SPORTU

    Krystian Grabowski uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 i wychowanek Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Kraśniku
zajął II miejsce na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kraśnickiego 2016 roku w plebiscycie Złota Piątka Kraśnickiego Sportu
organizowanym przez kraśnickie Starostwo Powiatowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów siatkarskich.

Laureat o sobie i swoich planach sportowych:

Na początku miała być piłka nożna, ale trafiłem do klasy sportowej o profilu siatkarskim i bardzo cieszę się, że tak właśnie się stało. Nie zamieniłbym tej dyscypliny na żadną inną. Jestem członkiem świetnej drużyny, mamy bardzo dobrego trenera. Niestety, część chłopaków w tym roku kończy szkołę i możliwe, że wyjedzie grać gdzieś indziej. Zanim jednak to się stanie, w marcu będziemy rywalizować w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski i myślę, że mamy spore szanse na półfinał. Największym sportowym marzeniem jest oczywiście gra w reprezentacji Polski. Jeżeli chodzi o klub, to chciałbym kiedyś trafić do Jastrzębskiego Węgla.

   Dziękuję wszystkim którzy na mnie głosowali.

WARSZTATY CHEMICZNE

    22 lutego w Naszej szkole odbyła się kolejna nietypowa lekcja chemii z firmą Kids’ Lab z Krakowa. Były to warsztaty laboratoryjne, pt. „Czy wszystkie ciecze są równie... ciekłe?”. W zajęciach wzięło udział 35 uczniów. Gimnazjaliści na początku spotkania pochwalili się swoją wiedzą na temat właściwości cieczy. Następnie przystąpili do wykonania doświadczeń. Utworzyli barwną piramidę z cieczy o różnej gęstości. Następnie sprawdzili, wrzucając drobne elementy, tj.: ziarenko kukurydzy, szpilkę, kawałek drewna czy ziarenko pieprzu w jaki sposób przenikają one przez poszczególne warstwy cieczy oraz w którym miejscu dany element się „zatrzymuje”. Dzięki temu eksperymentowi uczestnicy szerzej przyjrzeli się różnicy, jaka jest między lepkością a gęstością cieczy.
    Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do zajęć. Wzbudziły one bardzo pozytywne emocje wśród uczestników.
Organizatorem warsztatów była p. Sylwia Kwietniewska.

FOTORELACJA

KONKURS "COME TO GÓRKA"

    Dnia 17 lutego 2017 r. po raz kolejny nasi gimnazjaliści wzięli udział w IV Powiatowym Turnieju Gimnazjalnym „Come to Górka” zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku. Nasza szkoła zajęła IV miejsce, a reprezentowali ją: Kosma Knap IIIC, Nikolas Sumera IIIC oraz Martyna Gazda IIC.
Gratulujemy!

POWIAT ZDOBYTY

    W dniu 15 lutego 2017 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców.
W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna prowadzona przez mgr Mieczysława Biernackiego zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0, i tym samym awansując do mistrzostw rejonu.
Skład zespołu: Jakub Bieniek, Bartosz Dąbrowski, Adam Geneja, Krystian Grabowski, Krzysztof Kufel, Kacper Ołownia, Oliwier Pastuszka, Kacper Ryba, Adam Skica, Piotr Tomas, Sebastian Wnuk, Marcin Wójtowicz.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.


STRÓŻ TALENTU 2017

    Od 13 lat społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku spotyka się na dorocznym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu”. Festiwal powstał z inicjatywy nauczycieli p. Małgorzaty Fendrykowskiej i p. Anny Niewiadomskiej z myślą o prezentacji artystycznych dokonań i pasji uczniów.
Festiwal zaszczycili swoją obecnością I Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik pani Marzena Pomykalska, nauczyciele-bibliotekarze z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpiło 40 artystów, w różnych dziedzinach, od muzycznej (gra na fortepianie, skrzypcach, flecie, śpiew) po prezentację własnych utworów poetyckich i prozy, prac plastycznych i fotograficznych, origami, tańce towarzyskie.

PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW

    Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która zakupiła nową kanapę do biblioteki szkolnej, sprawiając olbrzymią radość uczniom, którzy sami zadecydowali o kolorze kanapy (pomarańczowa).
Dziękujemy!

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy II D Kamil Kowalczyk został laureatem powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom". Praca Kamila bierze udział w wojewódzkim etapie tego konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu: Małgorzata Fendrykowska

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

    „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”, to cykl spotkań, które organizuje biblioteka szkolna. 13 lutego chętni uczniowie z klasy IIIA, IIIB, IIIC i IIID mieli przyjemność uczestniczyć w nietypowej lekcji z panem Jarosławem Stawiarskim – Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, posłem Prawa i Sprawiedliwości (V,VI,VII i VIII kadencji).
    Gimnazjaliści przygotowali różnorodne pytania dotyczące nurtujących ich problemów. Chcieli poznać poglądy MINISTRA w sprawach: perspektyw dla młodzieży, wyboru kierunku studiów, aktualnej sytuacji w kraju, obrad rządu, reformy oświaty. Mieli też mnóstwo pytań o tematyce sportowej, interesowali się przebiegiem dnia ministra, kariery politycznej i wielu innych tematów związanych z osobą naszego Gościa.
Spotkanie było okazją poznania otwartego, kreatywnego, żartobliwego polityka, człowieka sukcesu – KRAŚNICZANINA. Wizyta pana Jarosława Stawiarskiego była ważnym wydarzeniem dla młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 1.

Dorota Anders-Duda

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów
do udziału w VI edycji Turnieju Warcabowo-Szachowego:
"MARZEC Z SZACHAMI I WARCABAMI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ"


Zapisy w bibliotece szkolnej do 24 lutego .

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

    W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasi gimnazjaliści mieli za zadanie przygotować projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki.
Uczniowie gimnazjum włożyli wiele wysiłku i wykazali się kreatywnością przy tworzeniu zaskakujących, pomysłowych, pouczających prezentacji, plakatów, gier edukacyjnych, opowiadań.
Efekty swojej pracy wszyscy chętni zaprezentowali społeczności gimnazjum w bibliotece szkolnej podczas uroczystego podsumowania projektów z udziałem uczniów, nauczycieli i pani wicedyrektor Agnieszki Jarosz.

Strona 1 z 75 1 2 3 4 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2141925 Unikalnych wizyt

ZG © 2014