STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEGrudzień 09 2018 20:44:48
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest niedziela 9 Grudnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta
 
Harmonogram przeprowadzenia szkolnych etapów
konkursów przedmiotowych 2018/2019

 
PŁYWACY JAK ZWYKLE NA MEDAL

     Pływanie, to zawsze była mocna strona naszych gimnazjalistów. Przez lata funkcjonowania szkoły wywalczyliśmy wiele medali Finałów Wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu – zarówno w wyścigach sztafetowych jaj i indywidualnie. W tym roku szkolnym, z wiadomych powodów nie udało się w ogóle skompletować sztafet (po raz pierwszy w historii szkoły). Nie poddaliśmy się jednak i wystawiliśmy naszych reprezentantów w wyścigach indywidualnych. Niemal wszyscy przeszli eliminacje miejskie, powiatowe i rejonowe, a w Finale Wojewódzkim passę medalową naszej szkoły podtrzymał Piotr Borsuk. Na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal. W Finale Wojewódzkim wystąpili również: Aleksandra Kurzyna (XI m na 50m stylem dowolnym) i Patryk Kasperski (XII m na 50m stylem klasycznym).
    Prawdopodobnie pływacy będą mieli jeszcze jedną okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Być może w czerwcu 2019r odbędzie się „drugi rzut” szkolnych zawodów pływackich.

KONKURS "ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA"

     W dniu 22 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs kulturoznawczy dotyczący Święta Dziękczynienia. Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów. Pytania dotyczyły genezy Święta Dziękczynienia obchodzonego corocznie w Stanach Zjednoczonych. Laureatem konkursu została Julia Michalska z klasy 3c. Zwycięzcy gratulujemy i dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
organizator konkursu: Joanna Mazik

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

    
3 i 4 grudnia 2018 r. odbył się KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO w ramach Tygodnia Języka Polskiego. Uczniowie brali udział w trzech konkursach.
W konkursie literackim "Nasze lektury" pierwsze miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Burdon i Daria Opoka z kl. III E.
W konkursie frazeologicznym pierwsze miejsce ex aequo zajęły Jagoda Beksiak i Daria opoka z kl. III E, drugie miejsce zdobyła Wiktoria Burdon kl. III E.
W konkursie językowym "Z polszczyzną za pan brat - poprawiamy błędy" wyróżnienia otrzymali: Jagoda Beksiak III E, Paulina Czarnota III E, Agata Tabor III E, Daria Opoka III E, Wiktoria Burdon IIIE, Martyna Ostrowska III B, Aleksandra Kosz III B, Adam Skica III B. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Anna Mazur - Boryca, Agnieszka SkrokKONKURS FOTOGRAFICZNY "PTASI ŚWIAT"

    
Mamy przyjemność ogłosić, że Cezary Sudół uczeń klasy III A, zdobył I miejsce w wojewódzkim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym im. Artura Tabora
za piękną fotografię przedstawiającą kosa. Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS - NIEPODLEGŁA

    
W dniu 24 października 2018 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs historyczny, upamiętniający 100 - lecie niepodległości Polski.
Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował zakres wiadomości z lat 1914 -1918. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą w tym temacie.

 • I miejsce zajął: Maksymilian Tyzo -kl.IIIE

 • II miejsce: Patrycja Wołoszyn - kl.IIIA

 • III miejsca: Hubert Dalmata -kl.IIIC i Jakub Wcisło- kl.IIIC

 • Konkurs oraz uczniów do konkursu przygotowywały: mgr Iwona Gawlik i mgr Maryla Mareczka.  100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

       Jak każdego roku świętowaliśmy niepodległość naszego kraju biorąc udział w Biegu Niepodległości.
  Tegoroczne uroczystości i nasz w nich udział był jednak wyjątkowy z dwóch powodów.
  Po pierwsze obchodziliśmy rocznicę 100-lecia Niepodległości Polski, a po drugie … jako przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr1 w Kraśniku wystartowaliśmy po raz ostatni. Sam bieg odbył się przy pięknej pogodzie i w znakomitej atmosferze. Bigos też był smaczny jak zwykle.
  Choć już nigdy nie pobiegniemy jako uczniowie naszej szkoły, to na Biegu Niepodległości spotkamy się jeszcze nie raz.

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - WSPÓLNIE ŚPIEWALISMY HYMN

      Nasze Gimnazjum włączyło się w akcję „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży .
  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy trzecie wspólnie z nauczycielami zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

  UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDWIOŚNIE

      Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.
  Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. 8 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 3b – gr. II razem z nauczycielem panią Małgorzatą Strąk i panią Agnieszką Skrok czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
  AKCJA SPRZĄTANIA GROBÓW

       W dniu 30 października 2018 członkowie Szkolnego Koła PCK z klasy 3e: Wiktoria Burdon, Paulina Czarnota i Oliwia Kuś wraz z opiekunem
  wzięli udział w akcji sprzątania grobów tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.
  Po wykonaniu czynności porządkowych uczennice zapaliły pamiątkowy znicz.

  SPOTKANIE Z ANITĄ JANIK - STUDENTKĄ LOTNICZEJ AKADEMII WOJSKOWEJ W DĘBLINIE

      18 października 2018 r. uczniowie Gimnazjum spotkali się z Anitą Janik - naszą absolwentką. Anita jest studentką Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Opowiadała gimnazjalistom o drodze do wymarzonego zawodu - pilota statku bezzałogowego. Uświadomiła trzecioklasistom, że już dziś powini zacząć świadomie planować swoją przyszłość.
  Dziękujemy Anicie za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  Agnieszka Jarosz  Strona 1 z 93 1 2 3 4 > >>
  "Strażnik Pamięci"
   
   
   
   
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
   

  2796031 Unikalnych wizyt

  ZG © 2014