STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKESierpień 22 2019 17:56:30
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest czwartek 22 Sierpnia 2019.
Imieniny obchodzą;: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd
 
SIATKARZE Z PG1 NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE W PIŁCE PLAŻOWEJ

     10 czerwca 2019 r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców. Rewelacyjnie spisali się podczas nich reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, którzy wygrali rywalizację.
W zawodach uczestniczyło 6 zespołów. Po losowaniu w swojej grupie pokonali drużynę ze SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim 2:1 (11:15, 15:10, 11:8) oraz SP nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego 2:0 (15:4,15:5), a w finale SP nr 1 z Opola Lubelskiego 2:0 (15:2, 15:7).
Złota drużyna wystąpiła w składzie: Adam Skica, Dawid Cieślik i Karol Kawa.
Trener zespołu jest Mieczysław Biernacki

Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych

    

Dnia 31 maja w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu
Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Konkursów
Przedmiotowych
organizowanych w bieżącym roku szkolnym przez Lubelskie Kuratorium
Oświaty w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia
Zawodowego Nauczycieli.
Jesteśmy dumni, że w zacnym gronie tej najzdolniejszej młodzieży w województwie
znalazł się Nasz uczeń – Jakub Wcisło, laureat konkursu przedmiotowego z chemii.
Podczas tej uroczystości Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty uhonorowała go
nagrodą książkową wraz z listem gratulacyjnym, zaś Pani dyrektor Agnieszce Jarosz oraz
pani Sylwii Kwietniewskiej, która przygotowywała ucznia do konkursu, wręczyła
podziękowania za pracę dydaktyczną
i wychowawczą.
Jakubie, przed Tobą kolejne „szczyty” do zdobycia. Wierzymy, że tytuł laureata, to
początek drogi do spełniania marzeń i osiągania dalszych sukcesów naukowych.
KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

     Dnia 29 maja 2019 r. odbyła się VI edycja konkursu z wiedzy o społeczeństwie „ W świecie pieniądza i banków”. Konkurs ten jest skierowany do uczniów klas III. Uczniowie pisali test składający się z 11 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na rozmaite tematy – od wyjaśnienia podstawowych pojęć ekonomicznych do umiejętności opisania drogi kredytowej czy rozpoznawania kraju pochodzenia różnych walut świata. Rywalizacja okazała się zaciekła i trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie najlepszymi ekonomistami okazali się:
Burdon Wiktoria z klasy III E - I miejsce
Dalmata Hubert z klasy III C – II miejsce
Sudół Cezary z klasy III A – III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Beksiak z klasy III E , Martyna Pietrzyk z klasy III C, Aleksandra Zapalska z klasy III C . Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody ufundowała: Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

FOTORELACJA
DZIEŃ DZIECKA 2019

    

Dnia 31 maja 2019 w naszej szkole w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka w sali 322, po dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych odbył się konkurs PCK z zakresu pierwszej pomocy.
Przedstawiciele klas trzecich wzięli udział w następujących konkurencjach: test wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu oraz prezentacja sposobu udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą oraz umiejętnościami, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni.
Upominki ufundowała Szkolna Rada Rodziców, a następnie wręczyła Pani Dyrektor Agnieszka Jarosz. Miłym akcentem na zakończenie konkurencji był słodki poczęstunek, przygotowany przez Panią Iwonę Włodarczyk. Nad całością czuwała Pani Joanna Mazik, która od wielu lat jest koordynatorem Szkolnego Koła PCK.
W ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka, również na boisku szkolnym wybrani uczniowie rywalizowali w dwóch dziedzinach sportu: siatkówka plażowa oraz piłka nożna.

artykuł opracowały: Wiktoria Burdon i Jagoda Beksiak, uczennice klasy IIIE
fot. Mateusz Madej kl. IIIE

TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR STAROSTY KRAŚNICKIEGO

     Dnia 17.05. 2019 r. Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku był organizatorem
Turnieju Siatkówki Dziewcząt Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Starosty Kraśnickiego.
Zawody były kontynuacją Drzwi Otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku i odbywały się
pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Kraśniku. W rozgrywkach uczestniczyły cztery drużyny : Gimnazjum nr 1 w Kraśniku – op. Biernacki Mieczysław, Szkoła Podstawowa nr 2 Kraśniku – op. Jabłoński Łukasz, ZSO Urzędów – op. Zdenicki Andrzej oraz Szkoła Podstawowa w Batorzu – op. Zyśko Łukasz.
Grano systemem „ każdy z każdym” 2 sety do 15 punktów. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiają się następująco :
ZSO Urzędów – SP Batorz 0:2 (8:15, 12:15)
SP nr 2 Kraśnik – Gimnazjum 1 Kraśnik 0:2 (3:15, 7:15)
SP nr 2 Kraśnik – SP Batorz 1:1 (9:15, 16:14)
ZSO Urzędów - Gimnazjum 1 Kraśnik 0:2 (7:15, 11:15)
SP nr 2 Kraśnik - ZSO Urzędów 0:2 (13:15, 7:15)
Gimnazjum 1 Kraśnik - SP Batorz 1:1 (15:11, 6:15)

Końcowa kolejność turnieju :
I miejscePubliczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Batorzu
III miejsce – ZSO Urzędów
IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku
Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana Sokołowska Aleksandra z Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.Nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz medali dla wszystkich startujących drużyn oraz nagrody indywidualnej w postaci statuetki dla najlepszej zawodniczki turnieju ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku wręczali : Wice-Starosta Kraśnicki Karol Rychlewski oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku Piotr Miecznikowski.
I MIEJSCE W X EDYCJI POWIATOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU bIBLIOTECZNEGO "KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ"

    
15 maja odbył się finał X edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego "Książka to przyszłość", organizowanego przez Dział Pedagogiczny Biblioteki szkolnej Zespołu szkół nr 2 w Kraśniku.
Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii gimnazja, zdobył uczeń klasy III A Cezary Sudół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WOJEWÓDZKIE ZAWODY "SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ" 2019

     W dniu 03.04-04.04.2019 r. na strzelnicy sportowej w ZW LOK w Lublinie odbyły się wojewódzkie zawody ,,Szkolnej Ligi Strzeleckiej" z broni pneumatycznej (karabin i pistolet pneumatyczny). Organizatorem zawodów jest Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. W zawodach brały udział 4-osobowe reprezentacje województwa lubelskiego, tj. młodzież szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkoły podstawowe kl. VI - VIII. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych brała udział drużyna z Publicznego Gimnazjum nr1 w Kraśniku w składzie: Krysa Krystian, Węgliński Paweł, Kasprzak Jakub, Nastarowicz Michał. W obu konkurencjach drużyna wywalczyła czwarte miejsce, a w konkurencji pistoletu I miejsce w województwie wywalczył Nastarowicz Michał.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Krzysztof Żejma

FOTORELACJA
Komunikat SLS
SIATKARKI GRAŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM

     W dniu 28.03 2019 r w Piaskach odbył się Finałowy Turniej Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz grały w Finale Wojewódzkim, niestety w okrojonym składzie przegrywamy w silnej grupie ze Świdnikiem i Białą Podlaską po 2:0.
Mimo porażki, ale będąc w finale po tylu etapach gry gratulacje Zajmujemy V miejsce.

Skład drużyny:
MartynaOstrowska, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Markiewicz, Aleksandra Kosz, Anna Zioło, Wiktoria Burdon, Kinga Duda, Aleksandra Obydź.
Prowadzący: Mieczysław Biernacki

FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     27 marca odbył się Finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej w piłce siatkowej chłopców - Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 wygrywając w eleminacjach miasto, powiat, oraz ½ województwa awansowała do finałów i zdobyła II miejsce i srebrny medal w Finałach Mistrzostw Województwa .
W finałach Mistrzostw Województwa w swojej grupie pokonała Nałęczów 2:0 oraz Świdnik 2:0, niestety w finałowym meczu z dobrze dysponowaną drużyną z Białą Podlaską przegraliśmy 2:0, Mimo przegranej w finale, cieszy nas, że mamy „sreberko” w tak zacnym turnieju.
Jesteśmy drużyną zawsze w finałach od wielu lat" to kolejny sukces drużyny PG nr 1 prowadzonej przez trenera Mieczysława Biernackiego.
Skład drużyny: Adam Skica, Dawid Cieślik, Michał Pop, Kamil Pop, Dawid Grabowski, Ksawery Janda, Karol Kawa, Sebastian Mikusek, Dawid Nakonieczny, Bartłomiej Sadowski, Bartłomiej Tryka, Stanisław Włodarczyk.

AKCJA PROTESTACYJNA


Szanowni Rodzice,

informujemy, że od 8 kwietnia 2019 r. w naszej szkole zaplanowana jest akcja protestacyjna pracowników oświaty. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w zapewnieniu opieki wszystkim uczniom.
Zapraszam wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.

p.o. Dyrektor PG nr 1 Agnieszka Jarosz
Strona 1 z 96 1 2 3 4 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3062585 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018