STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEMaj 27 2019 15:37:33
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest poniedziałek 27 Maja 2019.
Imieniny obchodzą;: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
 
Harmonogram przeprowadzenia szkolnych etapów
konkursów przedmiotowych 2018/2019

 
I MIEJSCE W X EDYCJI POWIATOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU bIBLIOTECZNEGO "KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ"

    
15 maja odbył się finał X edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego "Książka to przyszłość", organizowanego przez Dział Pedagogiczny Biblioteki szkolnej Zespołu szkół nr 2 w Kraśniku.
Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii gimnazja, zdobył uczeń klasy III A Cezary Sudół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WOJEWÓDZKIE ZAWODY "SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ" 2019

     W dniu 03.04-04.04.2019 r. na strzelnicy sportowej w ZW LOK w Lublinie odbyły się wojewódzkie zawody ,,Szkolnej Ligi Strzeleckiej" z broni pneumatycznej (karabin i pistolet pneumatyczny). Organizatorem zawodów jest Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. W zawodach brały udział 4-osobowe reprezentacje województwa lubelskiego, tj. młodzież szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkoły podstawowe kl. VI - VIII. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych brała udział drużyna z Publicznego Gimnazjum nr1 w Kraśniku w składzie: Krysa Krystian, Węgliński Paweł, Kasprzak Jakub, Nastarowicz Michał. W obu konkurencjach drużyna wywalczyła czwarte miejsce, a w konkurencji pistoletu I miejsce w województwie wywalczył Nastarowicz Michał.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Krzysztof Żejma

FOTORELACJA
Komunikat SLS
SIATKARKI GRAŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM

     W dniu 28.03 2019 r w Piaskach odbył się Finałowy Turniej Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku kolejny raz grały w Finale Wojewódzkim, niestety w okrojonym składzie przegrywamy w silnej grupie ze Świdnikiem i Białą Podlaską po 2:0.
Mimo porażki, ale będąc w finale po tylu etapach gry gratulacje Zajmujemy V miejsce.

Skład drużyny:
MartynaOstrowska, Aleksandra Sokołowska, Zuzanna Markiewicz, Aleksandra Kosz, Anna Zioło, Wiktoria Burdon, Kinga Duda, Aleksandra Obydź.
Prowadzący: Mieczysław Biernacki

FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     27 marca odbył się Finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej w piłce siatkowej chłopców - Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 wygrywając w eleminacjach miasto, powiat, oraz ½ województwa awansowała do finałów i zdobyła II miejsce i srebrny medal w Finałach Mistrzostw Województwa .
W finałach Mistrzostw Województwa w swojej grupie pokonała Nałęczów 2:0 oraz Świdnik 2:0, niestety w finałowym meczu z dobrze dysponowaną drużyną z Białą Podlaską przegraliśmy 2:0, Mimo przegranej w finale, cieszy nas, że mamy „sreberko” w tak zacnym turnieju.
Jesteśmy drużyną zawsze w finałach od wielu lat" to kolejny sukces drużyny PG nr 1 prowadzonej przez trenera Mieczysława Biernackiego.
Skład drużyny: Adam Skica, Dawid Cieślik, Michał Pop, Kamil Pop, Dawid Grabowski, Ksawery Janda, Karol Kawa, Sebastian Mikusek, Dawid Nakonieczny, Bartłomiej Sadowski, Bartłomiej Tryka, Stanisław Włodarczyk.

AKCJA PROTESTACYJNA


Szanowni Rodzice,

informujemy, że od 8 kwietnia 2019 r. w naszej szkole zaplanowana jest akcja protestacyjna pracowników oświaty. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w zapewnieniu opieki wszystkim uczniom.
Zapraszam wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.

p.o. Dyrektor PG nr 1 Agnieszka Jarosz
Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

    
Dnia 22 marca 2019 r. w Naszej Szkole odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 1 marca. Ideą przyświecającą organizacji tego Konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów gimnazjów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy o działalności konspiracji antykomunistycznej w latach 1944 – 1963 oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy polskiego Państwa Podziemnego.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Zaciekła rywalizacja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce-Dawid Cieślik. Klasa III C
II miejsce - Wojciech Wojaczek, klasa III C
II miejsce ex aequo - Tomasz Wróblewski ,klasa III C
III miejsce - Hubert Dalmata, klasa III C

Wyróżnienia otrzymali-Dawid Nakonieczny, Patrycja Wołoszyn, Maksymilian Tyzo, Jakub Wcisło,
Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła Pani Dyrektor Agnieszka Jarosz.Dzień Liczby Pi

    
W dniu 12 marca zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły obchodzono Dzień liczby π . Uczniowie z klasy III c Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek i Aleksandra Zapalska przygotowali prezentacje ,które obejrzeli wszyscy gimnazjaliści. Uczniowie z klasy III b i III c pod opieką p. Małgorzaty Plesz wykonali kopuły geodezyjne. Uczennice z klasy III d Wiktoria Iżycka, Patrycja Grzymek i Olga Obydź z klasy III b w ramach konkursu „Świat bez liczb” wykonały prace ,które pokazały, że chcemy żyć w uporządkowanym świecie. Okolicznościowa gazetka i słodkie ciasteczka z liczbą π były dopełnieniem tego ostatniego w historii szkoły dnia liczby Pi.
Koordynator: Grażyna Hołota
Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.Dziękujemy.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ
FESTIWAL TWÓRCZOŚCI "STRÓŻ TALENTU" 2019

    
„Czarodziejska godzino tworzenia,
najpiękniejsza z wszystkich godzin życia,
światło twoje duszę rozpromienia,
jak toń morską rozpromienia słońce.”
Kazimierz Przerwa-Tetmajer


Tymi słowami rozpoczął się festiwal twórczości pod hasłem "Stróż Talentu" 2019, promujący zdolnych, pełnych pasji młodych ludzi. W tym roku szkolnym uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowali się twórczy uczniowie dwóch szkół, Publicznego Gimnazjum nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, którzy swoimi zainteresowaniami wzbogacają i przekształcają nie tylko własne życie, ale także życie swojego otoczenia. Podziwialiśmy twórczość muzyczną, plastyczną, literacką i występy taneczne. Festiwal odbył się 15 marca 2019 roku w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej. Zaproszenie, na to długo oczekiwane wydarzenie, przyjęli: burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, którego reprezentowała kierownik Referatu Edukacji UM Kraśnik Monika Poleszak, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły.
W festiwalu wzięło udział 31 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę „Stróż Talentu”, ufundowaną przez Radę Rodziców. Był to naprawdę magiczny wieczór, który przygotowały Małgorzata Fendrykowska i Anna Niewiadomska.
Swoje pasje zaprezentowali podczas festiwalu następujący uczniowie:
Beksiak Jagoda, Borsuk Piotr, Ciba Julia, Grzymek Patrycja, Kania Katarzyna, Kasperski Patryk , Kuś Oliwia, Ostrowska Martyna , Pawka Maciej, Pełka Julia , Pietrzyk Martyna ,Serwatka Zuzanna , Sudół Cezary, Wojaczek Wojtek, Wołoszyn Patrycja
Fotorelację z festiwalu przygotował Cezary Sudół z klasy IIIa.JUBILEUSZ 100 -LECIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

    
Polski Czerwony Krzyż obchodzi swój jubileusz. Od stu lat zajmuje się udzielaniem pomocy
humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej
pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa.

TYM RAZEM MY ZRÓBMY COŚ DLA PCK!

Zapraszamy wszystkich uczniów do składania życzeń z okazji
setnej rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża,
Serdeczności w różnej formie (życzenia w języku polskim, angielskim, niemieckim, pocztówki, rysunki, wierszyki)
należy składać do czerwonego pudełka w sali 319 do końca kwietnia.
Ze wszystkich życzeń zostanie utworzony kolaż, który później zostanie przekazany organizacji.

Dziękujemy!

„Każdy ma coś, co może dać innym”
kONKURSY PRZEDMIOTOWE

    

Tak! Mamy Laureata!
Nasz uczeń Jakub Wcisło z klasy 3 c w dniu 27 lutego jako jedyny z kraśnickich szkół wziął udział w III etapie Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Doskonale poradził sobie z zadaniami konkursowymi i... uzyskał tytuł Laureata!
Nauczyciel przygotowujący: p. Sylwia Kwietniewska.
Brawo Jakub!!! Jesteśmy z Ciebie dumni!!!
Grono Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum Nr 1 życzy Ci dalszych sukcesów!!!
Cieszymy się również z Naszych Finalistów: Julii Odziewy z klasy 3 c z języka niemieckiego (nauczyciel przygotowujący p. Małgorzata Strąk) oraz Sebastiana Mikuska z klasy 3c z matematyki (nauczyciele przygotowujący: p. Małgorzata Plesz i p. Grażyna Marcinkowska).
Serdecznie gratulujemy!

Strona 1 z 95 1 2 3 4 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2978312 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018