STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ MKS ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Wrzesień 27 2016 12:22:01
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2015/2016
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest wtorek 27 Września 2016.
Imieniny obchodzą;: Damian, Amadeusz, Kosmo, Mirabela, Wincenty
 


Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Publicznego Gimnazjum nr 1 im. "Szarych Szeregów" w Kraśniku
serdecznie zapraszają
na uroczystość Dnia Patrona,
która odbędzie się 30 września 2016 roku
.Program obchodów:
9:30 - spotkanie przed szkołą
9:40 - przejście do kościoła pw św.Józefa Robotnika w Kraśniku
10:00 - Msza Święta
11:00 - powrót do szkoły
11:15 - uroczystość patriotyczna na dziedzińcu szkoły, wręczenie medalu „Strażnik Pamięci”
12:30 - część artystyczna – widowisko pt. „Oświęcimskie dzieci” w sali koncertowej

 
POKAZY FIZYCZNE

    14 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w 57 pokazach fizycznych organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech części ukazujących doświadczenia z takich zagadnień jak:
• Elektromagnetyzm,
• Ciecze,
• Fizyka ciała ludzkiego
• Rezonanse
Wykonywane doświadczenia bardzo podobały się uczniom a kilkoro z nich aktywnie uczestniczyło w ich prezentacji.
Organizatorem wyjazdu na pokazy był nauczyciel fizyki p. Tadeusz Dąbek a wraz z nim panie: Wiesława Dąbek i Grażyna Marcinkowska.

FOTORELACJA

LEKCJE O NATO

    Dnia 13.09.2016 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie projektu "Lekcje o NATO" zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych z okazji mającego się odbyć w Warszawie Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Do naszej szkoły wpłynęło podziękowanie od Dyrektora Biura do Spraw Przygotowania Szczytu w Rzeczpospolitej Polskiej, w którym czytamy: „Dziękuję Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za uwagę poświęconą projektowi "Lekcje o NATO"(...). Dziękuję również Uczniom, których aktywny udział w lekcji oraz wysiłek włożony w przygotowanie relacji z niej, zasługują na uznanie i pochwałę. Mam nadzieję, że projekt ten będzie dla nich zachętą do dalszego pogłębiania wiedzy na temat Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz bezpieczeństwa międzynarodowego w szerszym ujęciu".
Relacje z przeprowadzonych lekcji zamieszczamy poniżej.

Nauczyciel odpowiedzialny – Małgorzata Czubińska

FILM KLASY II C

FILM KLASY II D

FILM KLASY III F

FOTORELACJA KLASY II A

NARODOWE CZYTANIE

    W poniedziałek 5 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku odbyła się V edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna, obowiązująca lektura, to dzieło Quo Vadis Henryka Sienkiewicza polskiego nowelisty, powieściopisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla.
Wiele znakomitości naszego miasta miało możliwość zaprezentować swoje oryginalne interpretacje jednego z najważniejszych dzieł literatury polskiej.
Wśród zacnego grona czytających nie zabrakło również nas. Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowała Pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska wraz z uczniami: Martyną Gazdą kl. II C (nauczyciel przygotowujący pani Irena Plewik), Mateuszem Stęgierskim kl. III E (nauczyciel przygotowujący pani Agnieszka Jarosz), Jakubem Szpyrą kl. II C (nauczyciel przygotowujący pani Irena Plewik), którzy w ujmujący i wzruszający sposób odczytali fragment Koniec Igrzysk.

Dorota Anders-Duda

FOTORELACJA

NASZ CZŁOWIEK W III BMW PÓŁMARATONIE PRASKIM

    W dniu 28.08.2016 r. w Warszawie odbył się III BMW Półmaraton Praski. Na starcie przeszło 21-kilometrowej trasy stanęło ok. 8000 uczestników, w tym zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski w wioślarstwie Adam Korol, czy Wanda Panfil – mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku. Swojego przedstawiciela miało również Nasze gimnazjum, które reprezentował nauczyciel wychowania fizycznego – p. Mariusz Kwietniewski.
    W afrykańskiej aurze najszybciej dystans półmaratonu pokonali Kenijczycy – Hilary Kiptum Maiyo wśród mężczyzn, a wśród kobiet Stella Jepngetich Barsosio. Nasz nauczyciel ukończył bieg z czasem 1:54:13.

NASI NAUCZYCIELE NAJLEPSZYMI TENISISTAMI W POWIECIE

     Dnia 28.08.2016r. na kortach Zespołu Szkól Nr3 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym.
Zawody, nie pierwszy już raz, zdominowali nasi nauczyciele.
Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Mazurek, a wśród mężczyzn Waldemar Wieczorek.
Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Kowalczuk.
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

II G NA MEDAL !

     Wakacje to oczywiście czas wypoczynku i zabaw. Dla niektórych naszych uczniów zajmujących się sportem, to także przygotowania i starty w zawodach sportowych. Między innymi takie wakacje miała trójka uczniów klasy 2g. Przez miesiąc przygotowywali się do występu w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Dnia 23-24.07.2016r. na jeziorze Ukiel w Olsztynie, startując w kategorii juniorów 14-letnich, wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski. Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński zajęli III miejsca w wyścigu indywidualnym na 2500m. Dodatkowo ta dwójka w towarzystwie Anny Bucoń zajęła III miejsce w wyścigu sztafetowym 3x3000m. Co ciekawe i warte podkreślenia cała trójka, to uczniowie jednej klasy – 2g. Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    1 września 2016 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.
Na wstępie pani dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska powitała wszystkich uczniów i przedstawiła wychowawców klas pierwszych.
W swoim wystąpieniu nawiązała do 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

FOTORELACJA

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017 CZAS ZACZĄĆ...NOWY ROK SZKOLNY 2016/17 CZAS ZACZĄĆ...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego 2015/2016

FOTORELACJA

GALA GIMNAZJUSZY 2016

    Dnia 22 czerwca 2016 r. w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku klas trzecich połączone z Galą Gimnazjuszy oraz wręczeniem statuetki Primus Inter Pares. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. pan Leszek Guz - przedstawiciel Zarządu Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów, pan burmistrz - Mirosław Włodarczyk, dyrektor KOEN - pani Krystyna Kaczorowska, wychowawcy, rodzice i nauczyciele.
    Po uroczystości przedstawiciele klas trzecich przekazali na ręce pana dyrektora Jerzego Bednarza kwiaty oraz podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli gimnazjum za szczególny czas spędzony w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku. Uczniowie podkreślili także ważną rolę, patrona naszej szkoły w kształtowaniu osobowości wychowanków.
    Imprezę uświetniły występy: Łukasza Stęgi z klasy II F, który zagrał dla nas na fortepianie oraz młodych wokalistów - Mateusza Bacy z klasy I G i Lucii Luperto z klasy III D.

Strona 1 z 67 1 2 3 4 > >>
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

1987629 Unikalnych wizyt

ZG © 2014