STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKEListopad 16 2018 08:47:05
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018.
Imieniny obchodzą;: Gertruda, Edmund, Maria, Małgorzata, Marek
 
Harmonogram przeprowadzenia szkolnych etapów
konkursów przedmiotowych 2018/2019

 
KONKURS - NIEPODLEGŁA

    
W dniu 24 października 2018 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs historyczny, upamiętniający 100 - lecie niepodległości Polski.
Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował zakres wiadomości z lat 1914 -1918. Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą w tym temacie.

 • I miejsce zajął: Maksymilian Tyzo -kl.IIIE

 • II miejsce: Patrycja Wołoszyn - kl.IIIA

 • III miejsca: Hubert Dalmata -kl.IIIC i Jakub Wcisło- kl.IIIC

 • Konkurs oraz uczniów do konkursu przygotowywały: mgr Iwona Gawlik i mgr Maryla Mareczka.  100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

       Jak każdego roku świętowaliśmy niepodległość naszego kraju biorąc udział w Biegu Niepodległości.
  Tegoroczne uroczystości i nasz w nich udział był jednak wyjątkowy z dwóch powodów.
  Po pierwsze obchodziliśmy rocznicę 100-lecia Niepodległości Polski, a po drugie … jako przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr1 w Kraśniku wystartowaliśmy po raz ostatni. Sam bieg odbył się przy pięknej pogodzie i w znakomitej atmosferze. Bigos też był smaczny jak zwykle.
  Choć już nigdy nie pobiegniemy jako uczniowie naszej szkoły, to na Biegu Niepodległości spotkamy się jeszcze nie raz.

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - WSPÓLNIE ŚPIEWALISMY HYMN

      Nasze Gimnazjum włączyło się w akcję „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży .
  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy trzecie wspólnie z nauczycielami zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

  UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDWIOŚNIE

      Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.
  Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. 8 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 3b – gr. II razem z nauczycielem panią Małgorzatą Strąk i panią Agnieszką Skrok czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
  AKCJA SPRZĄTANIA GROBÓW

       W dniu 30 października 2018 członkowie Szkolnego Koła PCK z klasy 3e: Wiktoria Burdon, Paulina Czarnota i Oliwia Kuś wraz z opiekunem
  wzięli udział w akcji sprzątania grobów tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.
  Po wykonaniu czynności porządkowych uczennice zapaliły pamiątkowy znicz.

  SPOTKANIE Z ANITĄ JANIK - STUDENTKĄ LOTNICZEJ AKADEMII WOJSKOWEJ W DĘBLINIE

      18 października 2018 r. uczniowie Gimnazjum spotkali się z Anitą Janik - naszą absolwentką. Anita jest studentką Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Opowiadała gimnazjalistom o drodze do wymarzonego zawodu - pilota statku bezzałogowego. Uświadomiła trzecioklasistom, że już dziś powini zacząć świadomie planować swoją przyszłość.
  Dziękujemy Anicie za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  Agnieszka Jarosz  KONKURSY PRZEDMIOTOWE - ETAP SZKOLNY

      
  W dniach od 12 do 23 pażdziernika 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku brali udział w konkursach przedmiotowych - etap szkolny.
  Z dumą informujemy, że do etapu II okręgowego przeszli następujący uczniowie:

  KONKURS CHEMICZNY - Jakub Wcisło kl. III C
  KONKURS MATEMATYCZNY - Sebastian Mikusek kl. III C, Julia Michalska kl. III C
  KONKURS GEOGRAFICZNY - Wiktoria Kochańska kl. III C
  KONKURS POLONISTYCZNY - Gabriela Huber kl. III A, Agata Tabor kl. III E, Aleksandra Kosz kl. III B, Martyna Ostrowska kl. III B, Weronika Dziadura kl. III A, Wiktoria Burdon kl. III E
  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Anna Zioło kl. III C
  KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO - Julia Odziewa kl. III C
  Opieka i przygotowanie do konkursów: p. Sylwia Kwietniewska, p. Małgorzata Plesz, p. Małgorzata Gotner - Lis, p. Magdalena Flis - Gołębiowska, p. Anna Mazur - Boryca, p. Anata Tworek, p. Małgorzata Strąk.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

       4 października 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku głosowali na swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie z największą liczbą głosów stanowić będą Radę Samorządu:
  Aleksandra Kosz – przewodnicząca SU
  Dawid Nakonieczny – zastępca przewodniczącej SU
  Wiktoria Kochańska - sekretarz SU
  Bernard Kutyła - skarbnik SU
  Pozostali kandydaci będą działać w Sekcjach Samorządu. Społeczność Gimnazjum wybrała również Rzecznika Praw Ucznia; z ramienia nauczycieli został nim pan Tadeusz Dąbek, z ramienia uczniów – Weronika Dziadura z kl.3a.

  Opiekun SU Aneta Tworek

  WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA LOK W STRZELECTWIE SPORTOWYM

       W dniu 20.09.2018r w Bychawie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju Młodzików i Juniorów w Strzelectwie Sportowym z Broni Kulowej. Drużyna z Gimnazjum Nr1 im "Szarych Szeregów" z Kraśnika w składzie: Nastarowicz Michał, Węgliński Paweł ,Krysa Krystian ,Kasprzak Jakub wystartowała w trzech konkurencjach pistolet margolin kal.5,6mm ,karabin sportowy kbks kal.5,6mm i dwubój obronny.
  Nastarowicz Michał wywalczył pistolet miejsce: I , karabin sportowy miejsce I ,dwubój obronny miejsce I,
  Węgliński Paweł wywalczył karabin sportowy miejsce II , dwubój obronny miejsce III ,
  Krysa Krystian wywalczył karabin sportowy miejsce III ,
  Kasprzak Jakub wywalczył pistolet miejsce III, dwubój obronny miejsce II , a cała drużyna zdobyła PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO za zajęcie I miejsca w kat. szkół gimnazjalnych w Wojewódzkich Mistrzostwach LOK Młodzików i Juniorów z broni kulowej Bychawa 20.09.2018r. Szkolnej drużynie z Publicznego Gimnazjum nr 1 życzę dalszych sukcesów w strzelectwie sportowym - Żejma Krzysztof.

  SPACER PO ZDROWIE -X.2018

       Uczennice klasy 3E: Wiktoria Burdon, Oliwia Kuś i Daria Opoka w dniu 29 września 2018r. wzięły udział w wydarzeniu pod hasłem „Spacer po zdrowie”, które miało miejsce w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku. W/w uczennice przeprowadziły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowały jak udzielić pomocy w przypadku wystąpienia u poszkodowanego ataku serca, zadławienia się, złamania kończyny górnej, oparzenia, rany ciętej ręki, omdlenia, utraty przytomności, pojawienia się ciała obcego w kończynie górnej. Przedstawiły również jakie czynności należy wykonać przy zauważeniu poszkodowanego na ulicy, co to jest RKO oraz pozycję boczną ustaloną. W pokazie również wzięli udział członkowie Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Nr1 w Kraśniku. Na zakończenie Wiktoria, Daria i Oliwia otrzymały podziękowanie od Pani Iwony Włodarczyk - Kierownika Rejonowego Oddziału PCK w Kraśniku. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  Opiekun Szkolnego Koła PCK

  Joanna Mazik

  FOTORELACJA

  Strona 1 z 93 1 2 3 4 > >>
  "Strażnik Pamięci"
   
   
   
   
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
   

  2769236 Unikalnych wizyt

  ZG © 2014